Ćwiczenia na powiększenie biustu to jeden z pierwszych wyborów kobiet, które pragną powiększyć, ujędrnić i/lub wymodelować swoje piersi. Czy ćwiczenia na biust faktycznie pozwalają powiększyć rozmiar piersi? Jak ćwiczyć i jakich efektów się spodziewać?

Małe piersi to kompleks wielu kobiet. Najlepszym tego dowodem jest chociażby fakt, iż drugim pod względem popularności zabiegiem oferowanym przed medycynę estetyczną jest powiększanie piersi. Kobiety częściej decydują się tylko na liposukcję.

Niestety, wiele kobiet pragnących powiększyć swoje piersi – nie jest w stanie sfinansować zabiegu za kilka-kilkanaście tysięcy. Na szczęście istnieje wiele innych sposobów na powiększenie piersi, które nie wymagają tak dużych nakładów finansowych. Zaliczamy do nich m.in. dietę, masaż lub preparaty na powiększanie biustu.  Jedną z popularniejszych alternatyw dla drogich zabiegów na większy biust mogą okazać się również ćwiczenia.  Poznaj najskuteczniejsze ćwiczenia na biust

Najlepsze ćwiczenia na powiększenie piersi

Ćwiczenia na powiększenie biustu – co prawda – nie gwarantują takich rezultatów jak ma to miejsce chociażby podczas zabiegów wypełniania piersi kwasem piersiowym, lipomodelingu czy implantów piersiowych. Natomiast, przy regularnym treningu efekty mogą poprawić samopoczucie i zdecydowanie podnieść atrakcyjność. Co więcej, powiększanie i ujędrnianie piersi nie wymaga od nas żadnych nakładów finansowych i jest w pełni bezpieczne, czego nie można powiedzieć o zabiegach medycyny estetycznej.

Zanim jednak przedstawimy konkretne ćwiczenia na biust, pragniemy zauważyć, że efekty treningu nie pojawiają się natychmiast. Trening ukierunkowany na powiększenie biustu wymaga systematycznej, intensywnej i długotrwałej pracy. Po pojedynczych sesjach treningowych możemy się spodziewać co najwyżej zakwasów.

Napinanie klatki piersiowej

napinanie klatki piersiowej

Napinanie klatki piersiowej to bardzo proste ćwiczenie, które wykonywać można w dwóch wariantach:

  • na piłce gimnastycznej
  • na krześle (najlepiej bez oparcia)

Usiądź stabilnie, szeroko rozstaw nogi i wyprostuj plecy. Złóż dłonie jak do modlitwy, w taki sposób, aby przedramiona były ułożone równolegle do podłogi. Dociskaj dłonie, tak aby poczuć silne napięcie w klatce piersiowej, a następnie całkowicie rozluźniaj mięśnie. Wykonuj 8-12 powtórzeń w 4 seriach.

„Damskie” pompki

damskie pompki - ćwiczenie na biust

Damskie pompki to ćwiczenie, co do którego efektywności nie ma żadnej wątpliwości. Rozwój mięśni klatki piersiowej i efekt jędrniejszego biustu jest po prostu gwarantowany. Kluczem do sukcesu jest jednak prawidłowa technika wykonania w/w ćwiczenia.

Aby prawidłowo wykonać damskie pompki należy położyć się płasko na brzuchu, ułożyć dłonie po obu stronach tułowia, odrobinę szerzej niż barki. W oparciu o kolana, należy unieść nogi ku górze i skrzyżować je na wysokości łydek. W takiej pozycji, ugnij ręce w łokciach i bardzo powoli opuszczaj klatkę piersiową do możliwie najniższej pozycji (nie dotykając przy tym podłoża), a następnie – równie powoli wróć do pozycji wyjściowej.

Liczbę powtórzeń powinny warunkować możliwości naszego organizmu. W raz z poprawą naszej kondycji, należy stale zwiększać długość pojedynczej serii.

Pompki w planku

pompki w blanku na biust

Prócz „damskich” pompek, doskonałym ćwiczeniem na biust są również pompki w planku – tzw. pozycji deski. To nieco bardziej wymagająca forma treningowa. Nie mniej, przy odpowiednim poziomie motywacji – każda kobieta powinna sobie z nim poradzić.

Połóż się na brzuchu, a następnie oprzyj na przedramionach (zegnij łokcie pod kątem prostym) i palcach u nóg (jak przy klasycznych pompkach). Napnij pośladki, zniweluj naturalną krzywiznę odcinka lędźwiowego, a wzrok skieruj na podłogę. Następnie pojedynczo prostujemy ręce (tak aby przejść do pozycji planku na prostych rękach), by po tym wrócić do pozycji wyjściowej.

Liczbę powtórzeń powinny warunkować możliwości naszego organizmu. W raz z poprawą naszej kondycji, należy stale zwiększać długość pojedynczej serii.

Wyciskanie sztangi lub hantelek w leżeniu

wyciskanie hantli lub sztangi na powiększenie biustu

Wyciskanie sztangi lub hantelek należy wykonywać na specjalnej ławeczce do ćwiczeń lub opcjonalnie na piłce gimnastycznej (tylko wersja z hantlami). Wynika to z faktu, iż ruch podczas tego ćwiczenia wymusza opadanie łokci poniżej linii tułowia.

Sztangę lub hantle należy trzymać na szerokości barków i wypychać ku górze robiąc przy tym wydech i następnie opuszczać robiąc wydech. Zarówno „wyciskanie”, jak i opuszczanie ciężaru powinno być realizowane bardzo powoli – tak, aby kontrolować hantle/sztangę.

Liczba powtórzeń dla tego ćwiczenia powinna wynosić od 8 do 12. Zaleca się realizację 3-4 serii. Aby zmaksymalizować efekty, należy regularnie zwiększać wyciskany ciężar.

Wskazówka: Nie posiadasz hantli ani sztangi? Ćwiczenie możesz wykonać korzystając z butelek wypełnionych wodą lub piaskiem.

Rozpiętki z hantelkami w leżeniu

rozpiętki na większe piersi

Rozpiętki, znane również jako motylki to ćwiczenie kształtujące mięsień piersiowy większy (zarówno jego wewnętrzną, jak i zewnętrzną część).

Ćwiczenie rozpoczynamy w takiej samej pozycji jak w przypadku wyciskania – w leżeniu na ławeczce lub piłce gimnastycznej. Uginamy ramiona (tak aby powstał kąt rozwarty) i rozchylamy ręce na boki, a następnie wracamy do pozycji wyjściowej starając się przy tym, aby hantelki nie uderzały o siebie. Zakres wykonywanego ruchu powinien być jak największy.

Liczba powtórzeń dla tego ćwiczenia powinna wynosić od 8 do 12. Zaleca się realizację 3-4 serii. Aby zmaksymalizować efekty, należy regularnie zwiększać wyciskany ciężar.

Wskazówka: Aby spotęgować efekty należy wykonywać wszystkie wyżej wymienione ćwiczenia podczas jednej sesji treningowej. Warto realizować 2-3 tego typu treningi w ciągu tygodnia.

Ćwiczenia na powiększanie biustu – jakie dają efekty?

Korzystając z ćwiczeń na powiększenie piersi nie powinniśmy oczekiwać cudów. Tego typu plan treningowy może znacząco przyczynić się do jędrności i wyglądu piersi, ale trudno się spodziewać by realizacja ćwiczeń na biust sprawiła, że nagle wszystkie biustonosze okażą się za małe.

Ćwiczenia na biust należy postrzegać jako rozwiązanie wzmacniające, modelujące i ujędrniające piersi. Z całą pewnością – mogą wpłynąć na atrakcyjność piersi, aczkolwiek – nie jest rozwiązanie powiększające biust.

Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

1 Komentarz

  1. Witajcie. Ostatnio sporo schudłam i niestety stracił na tym także mój biust. Utrata wagi spowodowała zmniejszenie miseczki o jeden rozmiar. Słyszałam, że to częsty problem kobiet uprawiających sport.
    Chciałaby wrócić do poprzedniego rozmiaru piersi a może nawet żeby były jeszcze większe. Poważałam zabieg jednak są to nie lada pieniądze.
    Postanowiłam od jutra wypróbować minimum przez miesiąc ćwiczenia na biust i sprawdzić efekty. Kto wie może angażowanie pieniędzy wcale nie będzie potrzebne. Trzymacie kciuki 🙂

Napisz komentarz