Ćwiczenia na powiększenie penisa stanowią jeden ze sposobów na to, aby cieszyć się pokaźną męskością i pozbyć wszelkich kompleksów z nią związanych. Mogą być bardzo różnorodne i przyczynić się nie tylko do tego, że twój członek stanie się większy o kilka centymetrów, ale również do wyeliminowania zaburzeń erekcji, które dotykają tak wielu mężczyzn – szczególnie w średnim wieku. Tylko które z ćwiczeń należy wykonywać i czy warto uzupełniać je innymi metodami, aby szybciej osiągnąć upragniony efekt? Sprawdźmy!

Kompleks małego członka. Jak się z nim uporać?

Kompleks małego członka. Jak się z nim uporać

Kompleks małego członka dotyczy wielu mężczyzn – w szczególności tych, których rozmiar penisa nie przekracza średniej (ok. 12-13 cm). I choć w gruncie rzeczy wielkość przyrodzenia nie ma większego znaczenia, ponieważ nawet mały członek jest w stanie zapewnić satysfakcję partnerce (odpowiednie zaangażowanie i technika czynią cuda!), to niektórzy poszukują sposobów na powiększanie penisa.

Ćwiczenia wydają się być w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem – nie wywołują jakichkolwiek skutków ubocznych, mogą być wykonywane o każdej porze, a nawet… stać się elementem gry wstępnej albo satysfakcjonujących pieszczot, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować je z partnerką.

Do wykonywania ćwiczeń powiększania penisa nie są wymagane jakiekolwiek urządzenia czy akcesoria – wystarczą dłonie (własne lub partnerki) oraz odrobina wytrwałości.

Które z ćwiczeń warto wykonywać? Przyjrzeliśmy się większości z nich i wybraliśmy dla ciebie te, które są naprawdę proste i które pozwalają na skuteczne powiększenie członka – nawet w kilka tygodni!

Najlepsze ćwiczenia na powiększenie penisa

Najlepsze ćwiczenia na powiększenie penisa

Wymienione niżej ćwiczenia nie tylko pozwolą powiększyć penisa, ale również wyeliminować zaburzenia erekcji. Dzięki temu po jakimś czasie, będzie ona dłuższa i silniejsza, co będzie miało niemniejszy wpływ na doznania erotyczne niż długość penisa. Sprawdź, jak możesz postarać się o powiększenie członka – oto 5 najlepszych ćwiczeń!

Uwaga! Zanim rozpoczniesz ćwiczenia na powiększanie penisa, musisz doprowadzić do napływu krwi do ciał jamistych członka. W tym celu warto zanurzyć go na chwilę w ciepłej wodzie.

Ćwiczenie 1 – Rozciąganie na dwa sposoby

Jest to zdecydowanie jedno z najłatwiejszych i najbardziej polecanych ćwiczeń, które należy wykonywać, aby powiększyć penisa. Przede wszystkim dlatego, że nie wymaga doświadczenia, jest skuteczne i nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych. My przygotowaliśmy dla ciebie kilka wersji tego ćwiczenia – możesz spośród nich wybrać te, które najbardziej przypadną ci do gustu albo stosować je naprzemiennie.

 • Metoda 1. Najpierw zdecydowanie chwyć główkę penisa (w stanie spoczynku), po czym rozpocznij rozciąganie go wzdłuż – tak, aby maksymalnie się wyciągnął i byś nie czuł dyskomfortu. Po rozciągnięciu pozostaw go w takiej pozycji przez około 10 sekund, by po chwili powtórzyć tę samą czynność.
 • Metoda 2. Chwyć główkę penisa i, tak jak w metodzie pierwszej, rozciągaj go wzdłuż – tym razem jednak skieruj główkę w dół i przytrzymaj przez około 10 sekund, a potem powtórz ćwiczenie.
 • Metoda 3. Chwyć główkę penisa i rozciągaj go wzdłuż, jednak w tym wypadku skieruj go w górę – jak najbliżej brzucha. Również w tym wypadku pozostaw go w tej pozycji przez 10 sekund i powtórz ćwiczenie.
 • Metoda 4. Chwyć żołądź penisa, drugą rękę umieszczając przy podstawie członka. Teraz rozciągaj go do momentu, aż poczujesz, że jest całkowicie wyciągnięty i przytrzymaj w takiej pozycji około 10 sekund, po czym powtórz ćwiczenie.

Wszystkie te metody są do siebie podobne i pozwalają z jednej strony na powiększenie penisa, a z drugiej wzmocnienie erekcji. Warto wykonywać je naprzemiennie, w kilku seriach – tak, aby łączny czas ćwiczenia wyniósł 4 minuty. Wykonuj rozciąganie penisa raz lub dwa razy dziennie – po kilku tygodniach z pewnością zobaczysz efekt w postaci pokaźniejszych rozmiarów swojego członka, a także większej sprawności seksualnej.

Ćwiczenie 2 – Trening mięśni Kegla

Ćwiczenie 2 - Trening mięśni Kegla

Niezwykle popularne wśród mężczyzn są ćwiczenia mięśni Kegla, które znajdują się na dnie miednicy. Ich regularne trenowanie pozwoli ci znacznie zwiększyć ilość krwi, jaka napływa do ciał jamistych członka – da ci to możliwość nie tylko powiększenia penisa, ale również znacznego wzmocnienia erekcji. Wynika to z tego, że umiejętność odpowiedniego zaciskania mięśnia zwieracza cewki moczowej oplatającego podstawę penisa, umożliwia kontrolowanie erekcji. I tym samym bezproblemowe wydłużanie stosunku.

Jak należy prawidłowo wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla? Jest to bardzo proste – wystarczy tylko je zlokalizować, najlepiej poprzez symulowanie próby wstrzymania moczu. To właśnie mięśnie Kegla są za nie odpowiedzialne – zaciskaj je w ten sposób i przytrzymuj przez około 5-10 sekund. Wystarczą 3 serie po 10 powtórzeń, wykonywane 3-4 razy dziennie, aby bardzo szybko zobaczyć efekt swoich starań.

Ćwiczenie 3 – Jelqing

Jelqing to jedna z najstarszych, ale jednocześnie najbardziej efektywnych metod umożliwiających powiększenie penisa. Wykonywanie ćwiczeń powinno odbywać się dopiero w momencie, kiedy osiągniesz częściową erekcję (członek nie powinien znajdować się ani w stanie spoczynku, ani w pełnym wzwodzie). Kiedy już ci się to uda:

 • nasmaruj penisa odrobiną lubrykantu, aby ruchy były szybkie i płynne;
 • w prawej ręce stwórz z kciuka i palca wskazującego okrąg i chwyć nim podstawę penisa;
 • przesuwaj tak ułożoną dłoń powoli wzdłuż penisa – od samej nasady, aż do żołędzia – zaciskając go w sposób zdecydowany;
 • wykonaj kilkanaście powtórzeń – aby osiągnąć odpowiednie rezultaty, należy praktykować jelqing 1-2 razy dziennie.

Dlaczego jest to metoda skuteczna? Przede wszystkim dlatego, że pozwala wypełniać ciała jamiste penisa krwią i w ten sposób powodować jego powiększenie – zarówno pod kątem długości, jak i grubości. Z czasem warto zwiększać liczbę powtórzeń, by osiągać coraz lepsze efekty – wpłynie to pozytywnie również na twoją erekcję!

Ćwiczenie 4 – Metoda rotacyjna

Ćwiczenie 4 - Metoda rotacyjna

Jest to również jedna z metod rozciągania, jednak różniąca się znacznie od tych, które przytoczyliśmy w punkcie pierwszym. Praktykowanie ćwiczenia również powinno mieć miejsce wtedy, gdy penis znajduje się w stanie spoczynku – wystarczy chwycić jego żołądź, a następnie rozciągać członek poprzez wykonywanie ruchu rotacyjnego (zgodnego z ruchem wskazówki zegara) – najlepiej przez 30 sekund.

Po ukończeniu pierwszej serii ćwiczenia, należy wykonać je ponownie – w odwrotną stronę. I tak po 3 razy. Jest to metoda bardzo skuteczna, która może wpłynąć na długość penisa – należy tylko stosować ją przez dłuższy czas (co najmniej kilka tygodni).

Ćwiczenie 5 – Użycie ciężarków

Ćwiczenia na powiększanie penisa można wykonywać również przy użyciu ciężarków – jest to metoda nieco mniej bezpieczna od innych, szczególnie w przypadku zastosowania zbyt dużego obciążenia, ale niezwykle skuteczna. Polega na przytwierdzeniu do penisa ciężarka, który będzie ciągnąć go w dół. Dzięki temu efekty można zobaczyć w naprawdę krótkim czasie.

Warto jedynie pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w specjalne ciężarki, które nie będą posiadały zbyt dużej wagi – w przeciwnym wypadku możesz czuć nadmierny dyskomfort!

Ćwiczenie 6 – Z pomocą partnerki

Ćwiczenie 6 - Z pomocą partnerki

I właściwie warto byłoby powiedzieć tu nie o jednym, a o kilku ćwiczeniach, bo możesz wykonywać ich naprawdę wiele z udziałem swojej partnerki. Pozwoli ci to nie tylko skutecznie trenować swojego penisa, ale również znaleźć sposób na atrakcyjną grę wstępną, która rozpali wasze zmysły.

Metodą na poprawę sprawności seksualnej i powiększenie członka jest np. ściskanie żołędzia – kilkusekundowe, które może wykonywać partnerka. Pozwala to na dodatkowe unerwienie tej wrażliwej części penisa, co będzie miało wpływ na doznania seksualne. Chcąc poprawić ukrwienie penisa, warto również masować wędzidełko (znajdujące się w dolnej części żołędzia).

Najbardziej polecamy jednak rozciąganie i jelqing – zwłaszcza to drugie może być bardzo przyjemnym i oczywiście pożytecznym doświadczeniem!

Inne metody powiększania członka

Oczywiście wykonywanie ćwiczeń to niejedyny sposób powiększania penisa – jak się okazuje, możliwe jest również stosowanie innych metod, które są mniej lub bardziej skuteczne. Należy dobierać je w pełni indywidualnie, ze względu na różne potrzeby oraz odmienne predyspozycje organizmu. Do tych najbardziej skutecznych metod na powiększenie penisa, zaliczamy bez wątpienia:

 • tabletki na powiększanie penisa, szczególnie te, które oparte zostały na naturalnych substancjach aktywnych – regulują one poziom testosteronu, poprawiają ukrwienie penisa i pozwalają poradzić sobie z zaburzeniami erekcji. Przykładem tego typu preparatów jest Member XXL;
 • pompki na powiększanie penisa wyposażone w specjalne cylindry, do których wkłada się penisa – dzięki jego pompowaniu, możliwe jest powiększenie ciał jamistych i tym samym zwiększenie jego rozmiarów;
 • ekstendery powiększające, a więc specjalne urządzenia rozciągające, które nosi się przez kilka godzin w ciągu dnia – jest to metoda mniej polecana, ze względu na ryzyko pojawienia się zaburzeń związanych np. z ukrwieniem członka;
 • powiększanie penisa za pomocą zabiegów, które jest najskuteczniejsze – możesz skorzystać zarówno z metod operacyjnych, jak i bezinwazyjnych zabiegów, np. z zastosowaniem kwasu hialuronowego.

To, którą z metod wybierzesz, zależy oczywiście od ciebie. Pamiętaj jednak, by korzystając z wszelkiego rodzaju preparatów czy urządzeń, dokładnie poznać opinie na ich temat – najważniejsze jest bowiem twoje bezpieczeństwo, dlatego też nie kupuj w ciemno i zaopatruj się w gadżety powiększające wyłącznie w sprawdzonych sklepach!

Czy warto wykonywać ćwiczenia na powiększanie penisa?

Czy warto wykonywać ćwiczenia na powiększanie penisa

Jak najbardziej! Wykonywanie ćwiczeń jest najbezpieczniejszą metodą powiększania penisa, która dodatkowo może przynieść znakomite efekty w kilka tygodni. Nie tylko zauważysz pokaźniejsze rozmiary swojego przyrodzenia, ale również zyskasz silniejszą i dłuższą erekcję, nad którą będziesz w stanie o wiele lepiej zapanować. Możesz stosować wymienionej wcześniej ćwiczenia naprzemiennie, by nie tylko zmaksymalizować efekty, ale również uniknąć rutyny związanej z treningiem.

Oczywiście musisz mieć świadomość, że za pomocą ćwiczeń nie uda ci się powiększyć penisa o 7 czy 8 centymetrów, ale nawet 1 czy 2 zrobią ogromną różnicę i mocno wpłyną na doznania seksualne – zarówno twoje, jak i twojej partnerki. Aby mieć szansę na uzyskanie jeszcze lepszego efektu, możesz łączyć ćwiczenia np. z suplementacją zdrowych, polecanych przez specjalistów preparatów.
Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

Napisz komentarz