Czy rozmiar penisa ma znaczenie? To pytanie, które zadaje sobie większość mężczyzn – i to bez względu na wiek czy aktywność seksualną. Sporo osób sądzi, że „im dłuższy, tym lepszy”, co jednak wcale nie musi mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości. Sprawdźmy zatem, czy rozmiar przyrodzenia powinien spędzać ci sen z powiek i jak kwestię tę postrzegają kobiety. W końcu to właśnie ich ocena powinna mieć tu największe znaczenie, prawda?

Jaka jest przeciętna długość penisa?

Nie ma co ukrywać – niejeden mężczyzna choć raz w swoim życiu sięgnął po linijkę i rozpoczął dokładne pomiary, chcąc przekonać się, jaka jest długość jego penisa. Nie ma w tym niczego wstydliwego i wynika z chęci zaspokojenia swojej ciekawości oraz porównania długości i wielkości ze wynikami statystycznymi. W tym miejscu zatrzymamy się na chwilę i sprawdzimy, jakie są średnie długości członków w poszczególnych miejscach na świecie. Dzięki temu zyskasz punkt odniesienia i przekonasz się, że… wcale nie jest tak źle!

Oczywiście nie będziemy tracić czasu na odwiedzanie różnych krajów i kontynentów, dzierżąc w dłoni suwmiarkę. Skorzystamy z pracy innych.

Rozmiar penisa badania

Rozmiar penisa a badania

Istnieje cała masa badań dotyczących rozmiaru penisa – przeprowadzane są od lat, a do tych najbardziej wiarygodnych należą efekty pracy Davida Veale’a. Dzięki danym zebranym od 15 tysięcy mężczyzn możemy stwierdzić, że średnia długość penisa w stanie erekcji wynosi 13,12 cm, zaś w stanie spoczynku 9,16 cm. Co więcej, badacz wziął pod uwagę również obwód członka, który także może mieć wpływ na doznania seksualne – ten wyniósł średnio 11,66 cm w stanie erekcji i 9,31 cm w stanie spoczynku.

Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, że w różnych krajach i na różnych kontynentach wyniki będą inne.

Na czele stawki znajdują się Amerykanie, Brazylijczycy oraz mieszkańcy południowej i środkowej Afryki, w przypadku których średnia długość penisa we wzwodzie to od 14,8 do nawet 17,5 cm. Z kolei na drugim biegunie znajdują się mieszkańcy Indii oraz Korei Południowej – w ich wypadku jest to kolejno 10,8 i 11,7 cm.

Jak zmierzyć długość penisa?

Jeżeli chcesz dokonać porównania i zmierzyć długość penisa w odpowiedni sposób, powinieneś skorzystać z taśmy mierniczej. Jej początek umieść u podstawy członka i wyciągnij ją do szczytu jego główki. Możesz to zrobić zarówno w stanie erekcji, jak i spoczynku.

Mierzenie obwodu jest równie proste – pamiętaj tylko, by taśmą owinąć najgrubszy fragment penisa.

Rozmiar penisa – czy rzeczywiście ma wpływ na doznania seksualne?

Rozmiar penisa – czy rzeczywiście ma wpływ na doznania seksualne

Czy jednak wszystkie te pomiary mają jakikolwiek sens i czy rozmiar penisa ma wpływ na doznania seksualne? Niekoniecznie. Należy bowiem pamiętać, że średnie długości męskich członków nie są przypadkowe i jest za nie odpowiedzialna natura. Wynikają z uwarunkowań ewolucyjnych i podstawowego zadania, jakie zostało wyznaczone człowiekowi, a więc przedłużania gatunku. Twoim pierwszorzędnym celem nie powinno być zatem czerpanie przyjemności z seksu, ale pozostawienie w pochwie nasienia i tym samym zapłodnienie kobiety. A pod tym kątem nie trzeba martwić się długością członka. No ale co z tą przyjemnością?

Zdaniem ekspertów wystarczy 10-centymetrowy członek, aby było możliwe zapewnienie wystarczającej satysfakcji partnerce.

Wynika to przede wszystkim z budowy narządów płciowych kobiety. Średnia długość jej pochwy osiąga od 10 do 11 cm, a najbardziej unerwione (obok łechtaczki i sromu) są właśnie jej początkowe fragmenty. Co więcej, dzięki swojej elastyczności dopasowuje się ona do wielkości męskiego przyrodzenia – w ten sposób osiągnięcie przyjemności płynącej z seksu nie będzie trudne bez względu na to, czy twój penis mierzy 10, czy 16 cm.

Najwięcej receptorów znajduje się w bocznych ścianach pochwy, dlatego też to wcale nie długość penisa, ale jego grubość będzie miała większy wpływ na damskie doznania. Jeżeli więc twój członek jest krótki, ale w obwodzie przekracza wskazaną wyżej średnią – możesz mieć powody do zadowolenia.

Duży penis, duży problem

To wciąż nie wszystko, co warto wiedzieć o rozmiarze członka. Jak się okazuje, problemem wcale nie jest zbyt mały penis, ale ponadprzeciętnie długie przyrodzenie, które jest marzeniem wielu mężczyzn. W ich mniemaniu, które zostało niewłaściwie ukształtowane np. przez filmy dla dorosłych, to właśnie duży członek daje najwięcej przyjemności kobiecie. Niestety (albo i na szczęście), dzieła kina XXX nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością i nie oddają prawdziwej natury seksu. W istocie zbyt długi penis to problem, który nie tylko nie zapewni partnerce satysfakcji, ale nawet może wywołać ból.

Z czego to wynika? Jak wspomnieliśmy wcześniej, średnia długość pochwy to około 10-11 cm i nawet pomimo tego, że dostosowuje się ona do wielkości przyrodzenia, 20-centymetrowy członek może okazać się dla niej zbyt dużym wyzwaniem. W trakcie stosunku będzie bowiem uderzał w narządy, które znajdują się w miednicy mniejszej kobiety, takie jak jajniki czy jelita. W konsekwencji wywoła ból i zniechęci partnerkę do współżycia. Co więcej, długi członek, który został zbyt gwałtownie umieszczony w pochwie, może uszkodzić jej sklepienie i wywołać krwotok.

Jak kobiety postrzegają rozmiar członka?

Jak kobiety postrzegają rozmiar członka

Pora przejść do najważniejszego punktu naszych rozważań, a więc tego, jak rozmiar członka postrzegają kobiety. I o ile większość mężczyzn nie jest zadowolona z długości swojego penisa, o tyle ich partnerki najczęściej deklarują pełną satysfakcję. Co więcej, spostrzeżenie ekspertów w tym temacie są jednoznaczne – kobiety nie przykładają aż tak dużej wagi do długości penisa, ceniąc sobie przede wszystkim to, jak jest on przez panów wykorzystywany. Znane powiedzenie mówi: „nie liczy się rozmiar okrętu, ale fale na morzu” i w tym wypadku zdecydowanie się ono sprawdza.

Warto dodać, że panie – w przeciwieństwie do mężczyzn – wolą, kiedy penis jest grubszy, niż dłuższy i, zgodnie z wcześniejszymi spostrzeżeniami, nie są zwolenniczkami dużych, 19- czy 20-centymetrowych członków. Powód jest oczywisty – ból, jaki może pojawiać się w trakcie stosunku.

Co jeszcze warto wiedzieć o rozmiarze penisa?

Rozmiar penisa jest wbrew pozorom tematem bardzo szerokim i dotyczyć może wielu sfer naszego życia. Również tej zdrowotnej. W tym miejscu warto przywołać pojęcie takie, jak „mikropenis” – dotyczy ono mężczyzn posiadających członka, którego długość podczas wzwodu nie przekracza 4 cm. Jest to efekt wad genetycznych albo zaburzeń hormonalnych i stanowi jeden z najpoważniejszych problemów związanych z rozwojem męskich narządów płciowych. W takim wypadku niezbędne jest rozpoczęcie stosownego leczenia albo przeprowadzenie specjalistycznego zabiegu.

Z rozmiarem penisa wiążą się również problemy natury mentalnej. Kompleks małego członka może doprowadzić nie tylko do braku pewności siebie, ale nawet strachu przed seksem i niespełnieniem oczekiwań partnerki. Jest to problem o tyle istotny, że może przyczynić się nawet do zaburzeń erekcji albo… zmniejszenia rozmiaru przyrodzenia. Brak aktywnego życia seksualnego powoduje bowiem zanik beleczek mięśniowych ciał jamistych i zaburza gospodarkę testosteronu w organizmie, co niesie poważne konsekwencje.

Co jeszcze warto wiedzieć o rozmiarze penisa

Podsumowanie

Wszystko to, o czym powiedzieliśmy wyżej, niesie za sobą jeden wniosek – niezależnie od tego, jaki jest rozmiar twojego penisa, nie powinieneś mieć z tego powodu kompleksów. O ile nie cierpisz na wady rozwoju narządów płciowych, możesz cieszyć się życiem erotycznym i mieć pewność tego, że zapewnisz swojej partnerce stuprocentową satysfakcję.

Co więcej, mężczyźni z krótszymi penisami mogą stosować odpowiednie pozycje seksualne, które rozwiążą problem i przyniosą radość ze stosunku – zarówno im, jak i partnerce.

A jeżeli mimo to wciąż chciałbyś być posiadaczem większego członka, możesz skorzystać z kilku sprawdzonych sposobów na powiększenie penisa. Należą do nich:

Wszystko to może znacząco pomóc ci zwalczyć kompleks i ponownie cieszyć się udanym życiem seksualnym.

Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

Napisz komentarz