Dlaczego nie mam orgazmu? To pytanie zadaje sobie niestety wiele kobiet – panie znacznie częściej niż panowie zmagają się z trudnością z osiągnięciem maksymalnej satysfakcji ze zbliżenia. Jakie są przyczyny tego problemu i jak skutecznie z nim walczyć?

Seks jest ważnym elementem każdego związku – zapewnia uczucie bliskości i intymności pomiędzy partnerami i pozwala zaspokoić podstawowe potrzeby związane z seksualnością kobiet i mężczyzn. Brak orgazmu podczas stosunku może jednak okazać się frustrującą przeszkodą w uzyskaniu pełnej satysfakcji ze zbliżeń. U kobiet szczytowanie jest zależne od tak wielu czynników, że niestety zaburzenia na tym polu są dość powszechnym zjawiskiem.

Przyczyny braku orgazmu. Dlaczego nie mam orgazmu?

przyczyny braku orgazmu

Kobiecy orgazm nie został jeszcze dogłębnie zbadany – wciąż nie wiadomo dokładnie, co odpowiada za możliwość osiągnięcia najwyższej przyjemności podczas zbliżenia u pań. Może to wynikać z faktu, że czynników wpływających na orgazm u kobiet jest bardzo dużo – od bodźców fizycznych i psychicznych, stanu podniecenia seksualnego i ogólnego samopoczucia po stosunek do partnera, obraz własnego ciała czy nawet aspekty społeczne, takie jak wychowanie.

Panie zmagające się z tym problemem powinny więc przyjrzeć się jego ewentualnym przyczynom, by móc skutecznie im przeciwdziałać. Warto pamiętać, że orgazm jest możliwy do osiągnięcia niemal u każdej osoby, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by zadbać o swoje zadowolenie z seksu. Co najczęściej jest powodem zaburzeń?

Zaburzenia hormonalne

Zaburzenia hormonalne są często podawane jako jeden z głównych powodów anorgazmii, czyli choroby polegającej na niemożliwości osiągnięcia orgazmu mimo odczuwania podniecenia seksualnego i przyjemności ze zbliżenia z partnerem. Winny może być zbyt wysoki poziom progesteronu oraz zbyt mało testosteronu i estrogenów.

Brak równowagi w gospodarce hormonalnej może również odpowiadać za niskie libido u kobiety – panie, które rzadko doświadczają ochoty na seks i mają trudność z obudzeniem w sobie podniecenia powinny sprawdzić poziom swoich hormonów. Za problemami tego typu mogą kryć się choroby tarczycy czy hipoestrogenizm.

Problemy natury psychicznej

Bardzo duży wpływ na kobiecy orgazm ma sfera psychiczna. Nie tylko odpowiednie nastawienie przed stosunkiem ma znaczenie – wielu paniom do osiągnięcia pełnej przyjemności niezbędna jest bliskość z partnerem, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Dużą rolę gra również postrzeganie własnego ciała – kobiety, które wstydzą się swoich niedoskonałości lub czują się niepewnie w sferze seksualnej często są zbyt spięte podczas stosunku, by móc osiągnąć orgazm.

Problemy mogą mieć szczególnie kobiety dotknięte schorzeniami psychicznymi, cierpiące na depresję lub stany lękowe. Przyczyną mogą być również złe doświadczenia z poprzednimi partnerami lub traumatyczne przeżycia z przeszłości. W niektórych przypadkach występuje silny lęk przed zajściem w ciążę powodujący zbyt duży stres, by orgazm był możliwy.

Brak orgazmu występuje też często u pań przemęczonych czy odczuwających długotrwały stres. Dużą przeszkodą są również napięcia w związku.

Zdarza się, że orgazm nie występuje na skutek głęboko zakorzenionych przekonań związanych z seksem, wynikających np. z wychowania czy religii, zgodnie z którymi zbliżenie nie powinno służyć przyjemności.

Suchość pochwy

Suchość pochwy to wbrew pozorom częsty problem, dotykający wielu pań. Na skutek jego występowania podczas stosunku brakuje naturalnego nawilżenia miejsc intymnych, nawet mimo podniecenia seksualnego. Efektem jest najczęściej ból i otarcia narządów płciowych mogące prowadzić do infekcji i problemów ze zbliżeniami w przyszłości.

Suchość pochwy może wynikać z wielu przyczyn – zalicza się do nich menopauzę, ciążę, okres karmienia piersią, infekcje, niektóre choroby i przyjmowanie różnego typu leków. Warto pamiętać, że ilość występującego śluzu zależy również od fazy cyklu.

Infekcje intymne

Infekcje intymne najczęściej wiążą się z nieprzyjemnymi objawami, takimi jak pieczenie, świąd czy ból podczas stosunku. Kobiety dotknięte tym problemem mają dużą trudność z osiągnięciem orgazmu, dlatego w razie niepokojących symptomów najlepiej jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Warto pamiętać, że nieleczone infekcje mogą z czasem doprowadzić do poważniejszych chorób.

Infekcje intymne najczęściej są wynikiem nieprawidłowej higieny intymnej.

Ból podczas stosunku

Ból odczuwany podczas zbliżeń z partnerem niestety również nie jest rzadkim zjawiskiem. Wiele kobiet nie zdaje sobie nawet sprawy, że seks nie powinien u nich powodować regularnych dolegliwości bólowych. W efekcie często przymuszają się do zbliżeń i nie czerpią z nich pełni przyjemności. Przyczyn bólu może być wiele, od wspomnianej suchości pochwy, przez różnego typu choroby i infekcje, po nieprawidłowości w budowie narządów lub zaburzenie kurczliwości mięśni dna miednicy.

Niedbałość o seksualne potrzeby kobiety podczas zbliżenia

Panie często potrzebują o wiele więcej bodźców do uzyskania orgazmu, niż mężczyźni, dlatego brak satysfakcji ze stosunku często wynika z zaniedbania ich wymagań. Pominięcie gry wstępnej lub zbyt szybkie tempo często nie pozwala kobiecie nadążyć za partnerem, co odbiera jej przyjemność z seksu. U wielu pań sama penetracja nie jest także wystarczająca do osiągnięcia orgazmu – potrzebne są również dodatkowe pieszczoty, szczególnie stymulacja zewnętrznej części łechtaczki, dlatego seks pozbawiony tego elementu może nie przynieść kobiecie maksymalnej przyjemności.

Orgazm pochwowy występuje u kobiet rzadziej od orgazmu łechtaczkowego; co więcej, niektórzy specjaliści uważają, że za niego również odpowiedzialna jest clitoris.

Nie zawsze w takiej sytuacji winny jest wyłącznie mężczyzna – panie często nie mówią partnerom o własnych potrzebach, wstydząc się rozmawiać o swojej seksualności lub bojąc się odebrać im pewność siebie w łóżku. Zdarza się również, że same nie znają zbyt dobrze swojego ciała pod kątem sprawiania mu przyjemności, przez co nie potrafią naprowadzić partnera na odpowiednie działania mogące doprowadzić do orgazmu.

Niektóre choroby i przyjmowanie niektórych leków

Za brak orgazmu u niektórych kobiet odpowiada stan ich zdrowia – problemy na tym polu mogą powodować takie choroby, jak cukrzyca, zapalenie stawów czy alkoholizm. Przyczyną zaburzeń mogą być również niektóre przyjmowane leki, dlatego w razie podejrzeń warto skonsultować się ze swoim lekarzem.

Przemęczenie i osłabienie organizmu

Wpływ na jakość życia seksualnego ma również ogólny stan organizmu. Przemęczenie, np. na skutek intensywnego trybu życia, osłabienie po chorobie, bezsenność, niezdrowia dieta, różnego rodzaju używki – wszystkie te czynniki mogą negatywnie odbić się na funkcjach seksualnych kobiet. W tym przypadku wystarczy zadbać o odpoczynek, regularną aktywność fizyczną i zdrową dietę, by dość szybko zauważyć różnicę.

Leczenie braku orgazmu. Jak zwiększyć szansę na satysfakcję seksualną?

leczenie braku orgazmu

Brak orgazmu u kobiet to problem, który można z powodzeniem zwalczyć – wystarczy zastosować odpowiednie środki, indywidualnie dopasowane do swojego przypadku. Warto pamiętać, że szczytowanie może być dostępne dla każdego i często zaledwie parę kroków dzieli od sporych zmian w swoim życiu seksualnym, które może stać się o wiele bardziej satysfakcjonujące. Jakie są najlepsze sposoby na łatwiejsze osiąganie orgazmu u kobiet?

Tabletki intensyfikujące orgazmy

Na rynku dostępne są tabletki, które zwiększają przyjemność z seksu, wpływając na związane z tym aspekty. Nie tylko intensyfikują one orgazmy poprzez poprawę ukrwienia narządów płciowych, ale także poprawiają nawilżenie pochwy, podnoszą libido oraz zwalczają główne przyczyny, przez które kobieta nie może uzyskać pełnej satysfakcji ze zbliżenia.

Warto szukać sprawdzonych środków o naturalnym składzie, które nie będą obciążeniem dla organizmu oraz przyniosą rzeczywistą zmianę u pań mających problem ze szczytowaniem. Szczególnie polecanym preparatem są tabletki Femin Plus, które kompleksowo wspierają zdrowie seksualne kobiet. Bardzo skutecznie zwiększają przyjemność podczas stosunku, dzięki czemu pozwalają na uzyskanie szybszych i mocniejszych orgazmów.

Co więcej, pomagają pozbyć się wielu przyczyn braku satysfakcjonującego życia seksualnego, takich jak negatywny wpływ stresu, przemęczenia czy niezdrowej diety na organizm. Opierają się na samych naturalnych ekstraktach wzbogaconych o witaminy i minerały niezbędne dla kobiecego zdrowia, dzięki czemu są bardzo skuteczne, a przy tym w pełni bezpieczne. Cieszą się również wieloma pozytywnymi opiniami klientek potwierdzających ich działanie.

Wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego

Jeśli przyczyną braku orgazmów są dolegliwości bólowe odczuwane podczas seksu, warto zwrócić się do fizjoterapeuty uroginekologicznego. Specjalista ustali przyczyny problemu i stworzy indywidualny plan leczenia lub zleci odpowiednie ćwiczenia, które pomogą pozbyć się dyskomfortu. Wizytę zaleca się szczególnie kobietom, które zaczęły zmagać się z dolegliwościami po ciąży i porodzie.

Spotkanie z psychoterapeutą lub seksuologiem

Jeśli istnieją podejrzenia, że za trudności mogą odpowiadać problemy natury psychicznej – czyli np. depresja, przebyte traumy, strach przed ciążą, niskie poczucie własnej wartości, kompleksy czy kłopoty w związku – warto udać się po pomoc do psychoterapeuty.

Specjalista skupi się na znalezieniu źródła problemu i pomoże w jego rozwiązaniu, choć do tego może być potrzebna dłuższa terapia. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, jeśli za brakiem orgazmów stoi prawdopodobnie psychiczna blokada – dzięki pomocy specjalisty można całkowicie odmienić swoje życie seksualne i zacząć czerpać z niego pełną satysfakcję.

Pomocny może być również seksuolog, do którego warto udać się zarówno samemu, jak i z partnerem. Specjalista może zająć się problemem od strony psychicznej i fizycznej, dlatego wizyta z dużym prawdopodobieństwem pozwoli odkryć źródło zaburzeń.

Nawilżające żele intymne

Brak odpowiedniego nawilżenia to powszechny sprawca odbierania satysfakcji ze zbliżenia. Warto pamiętać, że nawet u w pełni zdrowych kobiet występują dni, kiedy naturalnego śluzu jest bardzo mało – zależy to przede wszystkim od fazy cyklu menstruacyjnego.

Najlepiej zakupić nawilżający żel intymny, dzięki któremu seks będzie przyjemniejszy i nie powinien spowodować żadnych otarć. Należy przy tym koniecznie sprawdzić, czy wybrany środek może być używany wraz z prezerwatywami, jeśli stanowią one podstawową metodę antykoncepcji.

Rozmowa z partnerem

Jeśli brak orgazmu wynika z zaniedbania potrzeb seksualnych kobiety, najlepszym rozwiązaniem może być zwykła rozmowa z partnerem. Często mężczyzna zwyczajnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że pomija ważne pieszczoty lub narzuca zbyt szybkie tempo stosunku, by szczytowanie było możliwe.

Warto szczerze przyznać się do problemu lub podczas seksu delikatnie nakierować partnera na działania, które pomogą osiągnąć pełną satysfakcję ze zbliżenia.

Wizyta u ginekologa

Dobrym pomysłem jest również wizyta kontrolna u ginekologa, aby wykluczyć ewentualne infekcje lub choroby. Lekarz wykona odpowiednie badania i w razie potrzeby zapisze leki lub podpowie co do dalszego działania. Nie warto odwlekać spotkania ze specjalistą, szczególnie, jeśli powtarzają się niepokojące objawy – infekcje należy zwalczać jak najszybciej, by nie spowodowały groźniejszych w skutkach zmian.

Podsumowanie

szczęśliwa para w łóżku

Kobiecy orgazm to skomplikowane zjawisko, a na jego osiągnięcie nie ma jednego przepisu – jest zależny od zbyt wielu czynników, które w każdym przypadku są indywidualne. Jeśli jednak nie występuje lub pojawia się bardzo rzadko, warto znaleźć tego przyczynę i podjąć odpowiednie działania, by móc czerpać pełną radość ze współżycia z partnerem.

Przyczyn problemu może być wiele – od blokady natury psychicznej, przez infekcje i choroby, po nieprawidłowości w budowie narządów płciowych. W większości przypadków można je jednak skutecznie zwalczyć pod warunkiem wybrania odpowiedniej dla siebie metody. Szczególnie poleca się wypróbowanie tabletek intensyfikujących orgazmy, które sprawdzają się u wielu kobiet dotkniętych tym problemem.

Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

Napisz komentarz