Feromony damskie są złożonymi związkami chemicznymi, które stosuje się po to, aby zwrócić uwagę mężczyzny. Ich działanie ma przyciągać, wywoływać większe zainteresowanie panów i powodować, że kobieta staje się w ich oczach bardziej atrakcyjna. Od momentu odkrycia stanowią kość niezgody między naukowcami – jedni uważają, że są skuteczne i rzeczywiście mogą wywoływać pożądanie, inni zaś twierdzą, że ani ich zapach, ani struktura nie dają jakiegokolwiek efektu. Jak jest naprawdę i które z feromonów są najlepsze? Sprawdźmy!

Feromony wykazują podobne działanie do afrodyzjaków. W świecie zwierząt odgrywają bardzo istotną rolę – są bowiem nośnikami informacji i pozwalają poszczególnym jednostkom na komunikowanie się między sobą. Dzięki nim oznacza się teren, odstrasza rywali albo przekazuje gotowość do spółkowania. W świecie ludzi ich działanie ogranicza się głównie do płaszczyzny seksualnej – mają one powodować, że kobieta będzie cieszyć się większym zainteresowaniem ze strony mężczyzn, powinny także wywoływać pożądanie. Czy tak jest w istocie?

Co to są feromony?

Feromony damskie to lotne związki chemiczne (a mówiąc konkretniej – infochemiczne), wybrane na drodze ewolucji, które mogą mieć bardzo zróżnicowane stężenie i które działają na układ nerwowy człowieka. Nie są więc – jak sądzi wiele osób – perfumami czy substancjami zapachowymi, które poprzez swoją piękną woń miałyby przyciągać płeć przeciwną. Występują naturalnie w ludzkim organizmie – u mężczyzn substancją uznawaną za taki związek chemiczny jest androstadieton, zaś u kobiet estratetraenol. Warto jednak zaznaczyć, że u ssaków feromony produkowane są w wielu gruczołach i narządach, a ich obecność stwierdza się w ślinie, moczu, łzach, pocie, wydzielinach pochwy i prostaty czy osoczu.

Ich nazwa pochodzi od greckich słów „ferein” oraz „horme”, co po przetłumaczeniu oznacza „przekaźniki pożądania”. Została ona sformułowana w 1959 roku i odnosi się jedynie do sfery seksualnej – w przypadku zwierząt związki te pełnią o wiele szerszą rolę.

Informują między innymi o:

  • indywidualnej tożsamości;
  • stanie zdrowia;
  • pokrewieństwie;
  • zdolności do reprodukcji;
  • poziomie dojrzałości;
  • dominacji
  • i wielu innych kwestiach.

Ludzkie feromony mają za zadanie zwrócenie uwagi płci przeciwnej i sprawienie, by kobieta stała się w oczach mężczyzny bardziej atrakcyjna. Ich celem jest wywoływanie pożądania i dlatego też ogromną popularnością cieszą się w ostatnim czasie sztuczne feromony, występujące w formie mieszanek albo dodawane np. do kosmetyków. Jakie produkty cieszą się największą popularnością? Bez wątpienia perfumy z feromonami, które mają kusić płeć przeciwną również wyjątkowym, seksownym zapachem.

Feromony damskie – czy faktycznie są skuteczne?

Jak działają feromony damskie

O ile badania naukowe są w stanie dokładnie stwierdzić, jakie funkcje feromony pełnią u zwierząt i roślin, o tyle w przypadku ludzi kwestia ta jest o wiele bardziej skomplikowana. Do dzisiaj nie wiemy bowiem do końca w jaki sposób miałyby one wywierać wpływ na inne osoby. Możemy jedynie sądzić, że ich działanie jest podobne do działania feromonów zwierząt i że opiera się na przetwarzaniu informacji, które pojawiają się w strukturach korowych i podkorowych mózgu.

Wśród użytkowników feromonów znaleźć można wiele opinii na temat ich skuteczności i, podobnie jak w przypadku naukowców, są one podzielone. Jednoznaczne ustalenie poziomu skuteczności tych związków może więc na tę chwilę nie być możliwe – warto spróbować samemu, wybierając jeden z polecanych preparatów dla kobiet. O tym jednak za chwilę.

Jak działają feromony damskie?

Naukowcy potwierdzili obecność estratetraenolu w organizmie kobiety – jest to naturalny feromon, który swoją budową bardzo przypomina estrogen. Ma on powodować, że jego posiadaczka staje się atrakcyjna i seksowna dla mężczyzny, a w dodatku jest odpowiedzialny za polepszanie humoru oraz niwelowanie zmęczenia u towarzyszących jej panów. Na takie zachowanie wpływ ma fakt, że feromony damskie aktywują podwzgórze, kontrolujące autonomiczny układ nerwowy. Odgrywa ono bardzo istotną rolę w zakresie uwalniania hormonów, a także podniecenia seksualnego.

Zarówno naturalne, jak i sztuczne feromony mają powodować wytwarzanie u mężczyzn hormonu luteinizującego, odpowiedzialnego za funkcjonowanie komórek śródmiąższowych jąder. Najprawdopodobniej jest on niezwykle istotny w kontekście wywoływania popędu seksualnego przez zmysł zapachu – dlatego też tak często poleca się perfumy z feromonami, które mogą działać ze zdwojonym efektem.

Właściwości tych związków chemicznych zostały przebadane przez wiele osób i to właśnie na podstawie pracy specjalistów, możemy powiedzieć nieco więcej.

Badania potwierdzające skuteczność feromonów?

Badania potwierdzające skuteczność feromonów

Przeprowadzono wiele badań na temat feromonów, które dają całkiem sporo informacji i pozwalają nam wyciągnąć jeden wniosek – mogą one rzeczywiście być skuteczne. Dowodem na to są eksperymenty przeprowadzone przez dwie amerykańskie specjalistki – K. Stern oraz M. McClintock. Wykazały one, że bezwonne związki pachowe kobiet mogą modulować czas owulacji poprzez przyspieszanie albo opóźnianie przedowulacyjnego wzrostu stężenia hormonu luteinizującego. Uznawane jest to przez wielu za ostateczny dowód na to, że ludzkie feromony istnieją i są skuteczne.

Znaleźć można również mnóstwo badań, które wskazują na związek feromonów z poprawą postrzegania płci przeciwnej, a nawet wpływających na relacje matka-dziecko czy współpracę między mężczyznami. Być może z biegiem lat dowiemy się więcej na temat ich działania.

Skuteczne feromony damskie. Które są najlepsze?

Feromony dla kobiet mogą mieć wiele rozmaitych form i opierać się na różnych substancjach. W sklepach znajdziemy setki produktów, wśród których są również te, cieszące się doskonałymi opiniami pań. Szczególnie pożądane są perfumy z feromonami, które mają za zadanie nie tylko przyciągać mężczyzn, ale również powodują, że kobieta uwodzicielsko pachnie.

Są to jednocześnie rozwiązania, których zakup niesie za sobą najmniejsze ryzyko niewłaściwej inwestycji – nawet, jeżeli w twoim przypadku feromony nie zadziałają, będziesz mogła uwodzić pięknym zapachem. Oczywiście godne polecenia są również sprawdzone mieszanki, w których skład wchodzą odpowiednio wyselekcjonowane feromony – pachną one prawdziwą kobiecością, a brak dodatkowych nut nie powoduje stłumienia naturalnych woni.

 Warto stawiać na perfumy tworzone przez uznanych producentów, których skład opiera się na naturalnych substancjach zapachowych. 

Sprawdźmy, które z nich są najlepsze!

Ranking feromonów damskich

Jeżeli chcesz zainwestować w najlepsze feromony dla kobiet i sprawić, że płeć przeciwna padnie do twoich stóp, postaw na to, co sprawdzone i co cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowniczek. Oto ranking z pięcioma najskuteczniejszymi feromonami, zarówno zapachowymi, jak i bezwonnymi – możesz śmiało sprawdzić ich działanie i… cieszyć się znakomitymi efektami!

Love&Desire PREMIUM

Love&Desire Premium

Zaczynamy od mocnego, feromonowego uderzenia – te perfumy wygrywają liczne rankingi, ciesząc się doskonałymi opiniami wśród użytkowniczek, a także niesłabnącą popularnością już od dłuższego czasu. To jeden z nielicznych produktów, który tak mocno wpływa zarówno na podświadomość, jak i zmysły – nie tylko pięknie pachnie, niosąc za sobą owocowo-kwiatowy aromat (w jego skład wchodzą m.in. frezja, czarna porzeczka, pomarańcza i gruszka), ale również stanowi mieszankę czterech feromonów: androstenolu, androsteronu, androstadienonu oraz androstenonu.

Według producenta, a także stosujących go pań, wpływa pozytywnie na nastrój mężczyzny, podnosi atrakcyjność kobiety, a do tego wywołuje efekt dominacji.

PheroStrong by Night

PheroStrong by Night

Drugą propozycją jest mieszanka feromonów, która jest bezwonna, ale wysyła mężczyznom sygnał o gotowości seksualnej i powoduje, że kobieta jest postrzegana jako atrakcyjna i zmysłowa. Z czego to wynika? Oczywiście z dużego stężenia różnych feromonów – w tym wypadku mówimy o androstenolu, androstenonie, androstadienonie, estratetraenolu i kopulinach. Za ich odbieranie odpowiedzialny jest narząd nosowo-lemieszowy, z którego impulsy przekazywane są bezpośrednio do podwzgórza, które jest odpowiedzialne za emocje i zachowania bezwiedne.

Również ten preparat uznawany jest za skuteczny, wywołując podniecenie, zwiększając atrakcyjność kobiet, a także pozytywnie wpływając na relacje – zarówno damsko-męskie, jak i damsko-damskie.

Feromony BTB

BTB

Kolejny bezwonny preparat, który ma na celu nie tylko zwrócenie uwagi mężczyzn, ale również spotęgowanie doznań erotycznych i relaksację wśród osób znajdujących się w pobliżu kobiety.

Z czego to wynika? Podobnie jak w przypadku PheroStrong by Night – z odpowiedniej mieszanki feromonów. Tutaj podstawą jest jednak wspominany już wielokrotnie estratetraenol, stanowiący esencję zapachu prawdziwej kobiety. Został on uzupełniony beta-androstenolem, który sprawia, że ludzie są bardziej przyjaźni, androstadienonem, odpowiedzialnym za podnoszenie poziomu pożądania, a także kopulinami, które przyciągają do kobiety w jej okresie płodnym.

Pheroamore

Pheroamore

Następny na liście jest atraktant, którego zadaniem jest wspieranie naturalnych feromonów kobiet i potęgowanie ich działania. W jego składzie ponownie znajdziesz cztery sprawdzone substancje – androstenol, androsteron, androstadienon oraz androstenon. Dlatego też polecany jest zarówno tym paniom, które pragną odnaleźć swoją drugą połówkę, jak również chcącym ponownie rozpalić płomień w swoim związku. Pheroamore działa jak afrodyzjak, a delikatne nuty zapachowe podkreślają kobiecość i wzmagają pożądanie.

Siłą tego preparatu jest nie tylko dobór składników, ale również ich odpowiednie stężenie – dzięki temu feromony działają i przyciągają płeć przeciwną.

LoveStim Fero Mist

LoveStim Fero Mist

Ostatni w naszym rankingu, ale również bardzo skuteczny i popularny perfum z feromonami, który przyciągnie nie tylko mężczyzn. Jego największą siłą jest skład – typowo kobiece nuty zapachowe i feromony tworzą tutaj idealną kompozycję, przeznaczoną dla nowoczesnej osoby, która pragnie osiągać sukcesy zarówno w kontaktach z płcią przeciwną, jak również na polu zawodowym. To zapach, który z jednej strony przyciąga, a z drugiej ma wzbudzić respekt i wydobyć skrywane w tobie pokłady kobiecości.

Feromony dla kobiet – czy warto?

Wśród dostępnych na rynku preparatów znajdziesz wiele takich, które cieszą się doskonałymi opiniami wśród kobiet. I chociażby z tego względu warto sprawdzić, jaką mają skuteczność. Ich dodatkowym atutem są przystępne ceny, dlatego możesz przetestować różne produkty – bez większego ryzyka. Być może to dla ciebie sposób na poprawę samooceny i przyciągnięcie wzroku – nie tylko mężczyzn!

Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

Napisz komentarz