Feromony męskie są obecnie coraz bardziej popularnym dodatkiem do perfum. Dostępne są także w formie czystej do bezpośredniego aplikowania na ciało. Te niezwykłe specyfiki zwiększają atrakcyjność mężczyzny w oczach kobiet, sprawiając, że płeć piękna jest wyjątkowo zainteresowana chęcią nawiązania kontaktu i bliższego poznania. Feromony męskie działają również na stałe partnerki, pomogą więc odświeżyć długoletni związek i tchnąć w niego nową energię.

Panowie zaraz po naturalnych afrodyzjakach najchętniej sięgają po feromony dla mężczyzn, mając nadzieję nie tylko na poznanie nowej kobiety czy zaimponowanie stałej partnerce. Głównym powodem jest uatrakcyjnienie życia erotycznego. Feromony mają sprawić, że ukochana wprost nie będzie mogła oprzeć się urokowi swego kochanka. Te wyjątkowe substancje chemiczne oddziałując na konkretne obszary mózgu, mają wpłynąć na zachowanie pań. Jak dokładnie działają feromony przeznaczone dla panów i czy faktycznie są skuteczne? Warto wiedzieć, że ich wpływ na pożądanie płciowe to nie wszystko — mogą one wywoływać konkretne reakcje osób także w pracy, czy innego typu niezobowiązujących relacjach.

Co to są feromony?

Co to są feromony

Feromony to zestaw kilku, lotnych związków chemicznych, występujących u ludzi, zwierząt i roślin. Przeważnie dominuje wśród nich jedna konkretna substancja. Nazywa się je semiochemicznymi, co oznacza, że organizm żywy wydziela je w celu wywarcia określonego wpływy na inne osobniki. Zarówno zwierzęta, ludzie, jak i rośliny komunikują się ze sobą przy pomocy feromonów. Te naturalne związki odpowiadają u ludzi m.in. za pożądanie płciowe.

Człowiek może wyczuć feromony wydzielane przez płeć przeciwną za pomocą parzystego  narządu lemieszowo-nosowego, nazywanego inaczej przylemieszowym lub narządem Jacobsona (VNO, z ang. vomeronasal organ). Jest on umieszczony w przegrodzie nosowej i wyposażony w specjalne chemoreceptory, wykrywające różne substancje, m.in. właśnie feromony. Co ciekawe VNO nie występuje u wszystkich ludzi. Szacuje się, że posiada go ok. 40-50% osób, przy czym częściej są to mężczyźni niż kobiety. Sygnał odebrany przez narząd lemieszowo-nosowy przekazywany jest następnie do podwzgórza — struktury podkorowej mózgu odpowiedzialnej za reakcje na bodźce.

Naturalne feromony męskie wydzielane są w pachwinach, okolicach prącia i pod pachami. Obecne są one także w pocie, ślinie i spermie. Mają zwabiać płeć piękną oraz zwiększać chęć do odbycia stosunku. Feromony zmieniają aktywność fal mózgowych, wpływając na przekaźnictwo nerwowe oraz zwiększenie wydzielania hormonów. To właśnie jest powodem skuteczności działania feromonów, jeżeli chodzi o pobudzenie seksualne, współpracę międzyludzką i inne zachowania.

Oprócz naturalnych związków semiochemicznych wydzielanych przez organizm istnieją jeszcze ich syntetyczne odpowiedniki: androstenol, androstenon, androsteron i androstadienon. Wszystkie one silnie oddziałują na kobiety, wprawiając je w doskonały nastrój i zwiększając pożądanie oraz chęć bardziej intymnego zbliżenia z mężczyzną.

Feromony męskie — czy zwiększają seksualną atrakcyjność w oczach kobiet?

Feromony męskie — czy zwiększają seksualną atrakcyjność w oczach kobiet

Męskie feromony wydzielane są naturalnie przez organizm. Przeprowadzono wiele badań naukowych, które dowiodły, że ich wpływ na zachowanie kobiet jest znaczący. Owszem — ludzie, w przeciwieństwie do zwierząt, nie kierują się przy wyborze partnera wyłącznie instynktem. Cywilizacja nauczyła nas, że ważne są również uczucia, intelekt i rozum. Nie mniej jednak nie sposób zaprzeczyć istnieniu silnie oddziałujących substancji semiochemicznych.

Zarówno naturalne, jak i syntetyczne feromony wyraźnie zwiększają atrakcyjność seksualną mężczyzny w oczach kobiet. Odczuwane początkowo przez panie dobre samopoczucie, błogi nastrój i przyjazne nastawienie, z czasem przeradzają się w coraz silniejsze pożądanie i nieodpartą ochotę na intymne zbliżenie. Jest to właśnie ten stan początkowego podniecenia i podekscytowania, na którym zależy mężczyznom. Jedno jest pewne — podatność kobiet na feromony męskie jest bardzo wysoka.

Jak działają feromony męskie?

Mechanizm działania feromonów jest dosyć skomplikowany. Wiadomo, że zarówno te naturalne, jak i syntetyczne wpływają na ludzkie zachowania. Feromony męskie de facto nie mają zapachu, chyba że osiągają bardzo duże stężenie, ale nawet w tym przypadku jest on niezwykle delikatny i ledwo wyczuwalny.

Te semiochemiczne substancje oddziałują jednak na specjalne chemoreceptory znajdujące się w narządzie lemieszowo-nosowym. Następnie impulsy przekazywane są do znajdującego się w części podkorowej mózgu podwzgórza. Jego pobudzenie uruchamia określone reakcje społeczne. Kobieta dostaje sygnał, na podstawie którego pozytywnie interpretuje zachowanie i atrakcyjność mężczyzny. Zaczyna się wtedy dobrze czuć w jego towarzystwie, zwiększa się jego atrakcyjność w jej oczach, a ewentualne mankamenty i mniej pozytywne cechy charakteru są niejako pomijane.

Jak działają feromony męskie

Męskie feromony nasilają także wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za popęd seksualny u kobiet. I chociaż ludzie znacznie różnią się w tym względzie od zwierząt i są dużo bardziej powściągliwi w nawiązywaniu nowych relacji, to jednak silne działanie feromonów niesamowicie przyciąga ich do osoby, u której VNO identyfikuje obecność substancji semiochemicznych.

Pobudzenie fal mózgowych, wpływ na przekaźnictwo nerwowe i zwiększenie poziomu hormonów płciowych sprawia, że męskie feromony wywołują u kobiet dobry nastrój, coraz mocniej odczuwane pobudzenie, sympatię w stosunku do nowo poznanego mężczyzny, z czasem przeradzającą się w stan tzw. zakochania, a w przypadku stałego partnera bardzo silną, niepohamowaną ochotę na seks.

Również w relacjach typowo biznesowych, rodzinnych, czy koleżeńskich stwierdzono większą przychylność kobiet, chęć współpracy i skłonność do szybkiego dogadania się czy bezkonfliktowego rozwiązywania problemów, najczęściej na korzyść mężczyzny. Co ciekawe, w życiu codziennym panowie, u których stężenie feromonów jest wyższe, a więc mocniej wyczuwalne przez płeć przeciwną, łatwiej osiągają zamierzone cele i częściej spotykają się z przychylnością ze strony kobiet. Sprawia to, że relacje społeczne stają się sprzymierzeńcem mężczyzny, co znacznie ułatwia podołanie życiowym wyzwaniom, mocno zależącym od zachowania drugiej osoby.

Skuteczność potwierdzona badaniami?

Przeprowadzono wiele badań nad feromonami, jako substancjami silnie pobudzającymi partnerów. Dla przykładu — naukowcy z Wojskowego Instytutu Medycznego w 2007 roku przeprowadzili testy na grupie liczącej 634 osoby w wieku od 8 do 18 lat. Były to zarówno kobiety, jak i mężczyźni, pacjenci Kliniki Otolaryngologii wspomnianego wyżej WIM. Okazało się, że narząd Jacobsona występował u 49,12% badanych, przy czym w większej mierze u mężczyzn, niż kobiet. Jego obecność natomiast nie miała związku z wiekiem. Jeżeli natomiast chodzi o osoby, które ów narząd lemieszowo-nosowy posiadały, to poddano je dodatkowemu badaniu na działanie feromonów. Około 27% z nich przyznało, że w momencie podniecenia odczuwają one bliżej nieokreślone odczucia w przegrodzie nosowej. 

Dr med. Yael Adler, dermatolog i dietetyczka opisała w swojej książce: „Skóra fascynująca historia” inne badanie. W sali ustawiono odpowiednią ilość krzeseł. Spryskano je sztucznymi feromonami — niektóre męskimi, inne żeńskimi. Następnie zaproszono do sali grupę mężczyzn i kobiet. Okazało się, że panie wybierały krzesła, na które naniesiono feromony dla mężczyzn, panowie natomiast chętniej zajmowali te spryskane kobiecymi feromonami (Dr med. Yael Adler „Skóra fascynująca historia – odkrywczy sposób rozumienia skóry” 2017).

Skuteczność potwierdzona badaniami

Paavo Huviala oraz Markus J. Rantala z Uniwersytetu w Turku w Finlandii z kolei zbadali wpływ feromonów męskich na… innych mężczyzn. Testy dotyczyły androstadienonu — związku chemicznego obecnego w pocie panów, który wywołuje konkretne zachowania w kwestii interakcji społecznych oraz współpracy międzyludzkiej. Spośród 40 mężczyzn część została poddana działaniu feromonu, część natomiast stanowiła grupę kontrolną. Wszyscy badani grali w różnego rodzaju gry zespołowe, podczas których pobierano od nich ślinę w celu oznaczenia poziomu testosteronu i kortyzolu. Okazało się, że u panów poddanych działaniu androstadienonu występowało zwiększone stężenie testosteronu i to oni właśnie byli bardziej skłonni do współpracy, w wyniku czego drużyna osiągała lepsze wyniki. 

Wszystkie te badania potwierdzają skuteczność działania feromonów męskich. Są to bezwonne substancje, które w konkretny sposób wpływają na zachowanie innych ludzi. Kobiety znacznie przychylniej spoglądają na mężczyzn i odczuwają silniejsze pożądanie, inni panowie z kolei łatwiej nawiązują kontakty między sobą i podejmują owocną współpracę.

Skuteczne feromony męskie. Które są najlepsze?

Syntetyczne feromony dla panów dostępne są, jako perfumy, do których stanowią dodatek, bądź jako produkty zawierające czyste feromony. Popularne obecnie specyfiki zawierają:

  • androstenol – który poprawia samopoczucie kobiet, wprowadza je w błogi nastrój i pobudza seksualnie;
  • adrosteron — zaznaczający dominację mężczyzny i sprawiający, że kobiety dostrzegają przede wszystkim ich męskość, czyli siłę, opiekuńczość, typowe ruchy i imponujące, nieco władcze zachowanie;
  • androstenon — odpowiada za widoczną dla innych pewność siebie oraz wzbudzanie szacunku i respektu;
  • androstadienon — jest to pochodna testosteronu, przyspiesza oddech, zwiększając ilość wdychanych feromonów i nasilając tym samym reakcje emocjonalne; dzięki temu naturalnemu feromonowi, wydzielanemu wraz z męskim potem, kobieta czuje się w obecności partnera bezpieczna i rozluźniona.

Alluramin

Alluramin

Preparat Alluramin jest środkiem o precyzyjnie opracowanym składzie. Substancją bazową jest tutaj androstadienon. To właśnie ten feromon wywołuje u pań rozluźnienie i świetny nastrój oraz sprawia, że czują się one bezpieczne w towarzystwie mężczyzny. Oprócz niego specyfik zawiera androstenol, androstenon i adrosteron (tzw. 3A). Androstenol odgrywa znaczącą rolę w wywoływaniu tzw. pierwszego wrażenia. Mężczyzna jest pozytywnie odbierany przez płeć piękną i oceniany, jako zdrowy i silny, a kobieta ma w jego obecności doskonałe samopoczucie. Androstenon decyduje o wzbudzaniu respektu w oczach innych oraz zauważalnej przez kobiety pewności siebie, która zachęca do bliższego kontaktu. Androsteron z kolei powoduje, że mężczyzna budzi zaufanie. Postrzegany jest przez panie, jako opiekuńczy, czuły i troskliwy, a jednocześnie silny, męski, dominujący i władczy.

  Preparat o tak skrupulatnie opracowanym składzie z pewnością ułatwi kontakty z kobietami, podniesie poczucie własnej wartości i zwiększy powodzenie u pań. Na szczególną uwagę zasługują tutaj odpowiednio dopasowane proporcje poszczególnych feromonów. Producenci wzorowali się w tym względzie na naturalnie wydzielanych substancjach semiochemicznych, które produkowane są w odpowiednim, wzajemnym stosunku.

Efektywność produktu jest stale potwierdzana przez osoby, które zdecydowały się wypróbować preparat. Mieszanka feromonów alluramin utrzymuje się na skórze 8-10 godzin. Ma bardzo delikatny zapach, dlatego można ją łączyć z dowolnymi perfumami. Alluramin to produkt idealny dla mężczyzn pragnących wzbudzać większe zaufanie i zainteresowanie u kobiet, a także tych, którzy chcą, aby ich partnerka poczuła silne pożądanie seksualne. Panowie używający specyfiku alluramin roztaczają bowiem wokół siebie niezwykle przyjemną, trudną do zdefiniowania aurę, co sprawia, że przedstawicielki płci pięknej wręcz do nich lgną i automatycznie stają się bardzo otwarte i szczere.

Oczywiście silny wpływ na kobiety to nie jedyna korzyść wynikająca ze stosowania specyfiku Alluramin. Wpływa on także na inne reakcje otoczenia: w pracy, na uczelni czy wśród przyjaciół. Mężczyzna zdobywa posłuch, szacunek i zaczyna być postrzegany jako świetny lider. Emanuje wysokim poczuciem własnej wartości, co pozwala łatwiej osiągnąć zamierzone cele, lepiej organizować wzajemną współpracę, a także stać się lubianą i respektowaną osobą.

Love&Desire Premium Edition

Love&Desire Premium Edition

Love&Desire Premium Edition to skrupulatnie opracowana receptura, zawierająca wysokie stężenie poszczególnych feromonów (zastosowano podwójne ich dawki). Dzięki temu oddziaływanie na podwzgórze jest bardzo silne i wywołuje u kobiet efekt odczuwania wyjątkowo dobrego nastroju, który sprzyja nawiązywaniu bardzo bliskich więzi.

Love&Desire Premium Edition sprawdzi się szczególnie u tych panów, którzy szukają drugiej połówki i chcą, aby ich starania w końcu przyniosły zamierzony rezultat. To feromony idealne dla chcących poflirtować. Ich uwodzicielskie działanie zostaje od razu zauważone. Mężczyzna może dostrzec, jak otaczające go osoby nagle zaczynają zachowywać się zupełnie inaczej niż do tej pory. Używając tego specyfiku, panowie wręcz przyciągają kobiety i stają się obiektem pożądania. To produkt, który pomoże nawiązać zarówno intymne relacje, jak i po prostu nowe, ciekawe znajomości o charakterze przyjacielskim. Feromony ułatwią też kontakt ze współpracownikami, co zaowocuje bezproblemowym i szybkim rozwiązywaniem powierzonych zespołowi zadań, bez tworzenia niepotrzebnych konfliktów.

Love&Desire Premium Edition nakłada się na czystą i suchą skórę. Ich działanie rozpoczyna się już po 30-40 minutach od momentu aplikacji, a skuteczność z pewnością pozytywnie zaskoczy każdego mężczyznę. Ludzie wokół od razu zauważą też wysokie poczucie własnej wartości, zdecydowanie w podejmowaniu decyzji i skłonność do łatwego i przyjemnego tworzenia niesamowitych relacji.

Pheromone Essence

Pheromone Essence

Jest to kolejny specyfik zawierający bezwonne feromony najwyższej klasy o wysokim stężeniu. Ich zagęszczona formuła pozwala roztoczyć wokół siebie przyjemną aurę, przyciągającą uwagę i wzrok kobiet. Zachowanie innych osób staje się przychylniejsze i pozwala odczuć, iż mężczyzna staje się poważanym autorytetem, a także szybko zostaje postrzegany jako lider. W ten sposób kształtuje się przewaga nad innymi przedstawicielami płci męskiej. U kobiet pojawia się silne pobudzenie i zwiększa się pożądanie seksualne. Łatwiej więc odnieść sukces, zarówno na tle zawodowym, jak i w kwestii budowania trwałego, bliskiego związku czy zdobywania oddanych przyjaciół.

Pheromone Essence nakłada się pod pachami, na szyi i nadgarstkach, gdyż to właśnie w tych miejscach wydziela się najwięcej ciepła wzmagającego działanie feromonów. Wtedy ich wpływ na otoczenie jest najsilniejszy. Można też dodać je do ulubionych perfum i spryskać ubranie. Jest to produkt, który każdemu mężczyźnie doda odwagi do nawiązywania nowych kontaktów oraz poprawi dotychczasowe relacje i więzi intymne.

BTB

BTB

Są to uniwersalne, bezzapachowe feromony, idealne zarówno na randkę, jak i do pracy. Dzięki BTB z łatwością można poprawić swój wizerunek w oczach kobiet. Znacznie zwiększa się bowiem atrakcyjność i wyeksponowane zostają męskie cechy: odwaga, dominacja, pewność sobie, siła, ale również opiekuńczość. Specyfik ten wpływa na lepszą komunikatywność panów, co zostaje od razu zauważone przez kobiety. Pod wpływem BTB nasila się również libido, zarówno u stosującego preparat mężczyzny, jak i u partnerki. Produkt pozwala łatwiej zyskać zaufanie kobiety i sprawia, że staje się ona bardziej otwarta.

BTB to czyste feromony zmieszane z alkoholem etylowym. Można je łączyć z perfumami bądź aplikować jako samodzielny produkt — na skórę i ubranie. Panowie używający tych feromonów uchodzą za towarzyskich, sympatycznych i niezwykle pociągających.

Love&Desire

Love&Desire

Jako ostatnie w naszym rankingu znalazły się popularne feromony dla mężczyzn Love&Desire. Ich skład oparty jest na naturalnie produkowanych przez organizm substancjach chemiosemantycznych. Użycie specyfiku pozwala znacznie zwiększyć ilość tych związków. Wpływa to na wyraźny wzrost pewności siebie i bezproblemowe nawiązywanie nowych znajomości. Otoczenie staje się nagle dużo przychylniejsze, a mężczyzna wzbudza zainteresowanie płci przeciwnej. Efekty, jakie można osiągnąć to zdobycie wymarzonej partnerki, zwiększenie własnej atrakcyjności oraz bezproblemowe nawiązywanie kontaktów i tworzenie nowych relacji.

Love&Desire zawiera wszystkie cztery naturalne feromony (androstenol, androstenon, androsteron i androstadienon) w odpowiednio zagęszczonej formule. Panie są niezwykle podatne na ich działanie, więc relacje intymne kochanków ulegają poprawie — nasila się bowiem wzajemne pożądanie. Natomiast w życiu zawodowym i koleżeńskim mężczyzna wzbudza szacunek i respekt oraz ogólne poważanie. Zaczyna być traktowany, jako lider i dusza towarzystwa.
Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

Napisz komentarz