Hiszpańska mucha jest jednym z najbardziej znanych afrodyzjaków, czyli substancji wywołujących pobudzenie seksualne i zwiększających możliwości w sypialni. Stosowana jest od lat, a w Polsce kupić można ją w wielu miejscach. Czy jednak rzeczywiście jest tak skuteczna? Sprawdź to i przekonaj się, czy warto z niej skorzystać!

Afrodyzjak może występować w formie pokarmu albo preparatu, a jego zadaniem jest rozbudzenie apetytu na seks, a także doprowadzenie do czerpania większej przyjemności ze stosunku. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów tego typu, jednak nie wszystkie są skuteczne. Według opinii wielu osób hiszpańska mucha jest tutaj wyjątkiem i rzeczywiście działa. Postanowiliśmy przyjrzeć się jej bliżej i tym samym pomóc ci w dokonaniu słusznego wyboru.

Co to jest hiszpańska mucha?

Co to jest hiszpańska mucha

Jak wspomnieliśmy we wstępie – hiszpańska mucha to afrodyzjak, którego nazwa może być nieco myląca. Okazuje się bowiem, że substancja, która ma za zadanie pobudzać seksualnie, wydzielana jest przez chrząszcze z rodziny oleicowatych. W dawnych czasach serwowano ją w postaci… mielonych owadów.

Na szczęście dzisiejsza hiszpańska mucha to czysta substancja, którą po raz pierwszy pozyskał francuski chemik i farmaceuta Pierre Jean Robiquet. Często miesza się ją z różnymi dodatkami i w ten sposób sprzedaje jako sposób na wyjątkowe doznania seksualne.

Należy jednak pamiętać, że nie każda sprzedawana w sklepach hiszpańska mucha zawiera kantarydę – masz wtedy do czynienia z nieoryginalną kompozycją, dlatego przed zakupem warto przyjrzeć się jej bliżej. Okazuje się bowiem, że to właśnie ten składnik jest decydujący, jeżeli chodzi o działanie afrodyzjaku.

Co ciekawe, z hiszpańskiej muchy korzystano nawet w czasach starożytnych, a sama kantaryda była stosowana także w medycynie ludowej. Już wspomniany wcześniej Pierre Jean Robiquet pozyskał ją po to, aby mogła być stosowana w eliminowaniu objawów powszechnej i niebezpiecznej w tamtym okresie ospy prawdziwej. Współcześnie wykorzystuje się ją nawet do usuwania brodawek czy tatuaży.

Warto jednak wiedzieć, że jest ona substancją, z którą należy obchodzić się bardzo ostrożnie. Choć potrafi zdziałać prawdziwe cuda i przywrócić ochotę na seks, bywa także niezwykle niebezpieczna – przekroczenie zalecanej dawki może doprowadzić do silnego zatrucia. Co więcej, w ilości 30 mg jest śmiertelna dla człowieka, dlatego też należy stosować ją z rozwagą.

Jak działa kantaryda?

Jak działa kantaryda

Co w takim razie sprawia, że kantaryda jest tak popularna od wieków i stanowi – według wielu ekspertów – najlepszy sposób na przywrócenie ochoty na seks? Przede wszystkim to, jak działa. Okazuje się bowiem, że znacząco różni się od wielu innych afrodyzjaków dostępnych na rynku. Większość z nich ma za zadanie wpływać na psychikę i zachęcać do miłosnych wojaży poprzez doznania smakowe czy zapachowe. Tymczasem hiszpańska mucha, zastosowana nawet w niewielkich ilościach, pobudza zakończenia nerwowe i błony śluzowe układu moczowo-płciowego.

Co z tego wynika? Otóż dzięki temu, że działa bezpośrednio na narządy płciowe zwiększa ich wrażliwość na bodźce, poprawiając jakość oraz intensywność orgazmu, a także wywołując dużą ochotę na seks.

To jednak nie wszystko. Kantaryda jest substancją, dzięki której osoba ją spożywająca poczuje błogie rozluźnienie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Jak wiadomo dobre samopoczucie i oderwanie się od codziennego stresu również sprzyja ochocie na seks.

Hiszpańska mucha prowadzi także do lepszego ukrwienia narządów płciowych. W praktyce oznacza to, że mężczyźni mogą liczyć na silniejsze i trwalsze erekcje, zaś kobiety na zdecydowanie większe libido.

Oprócz tego stosowanie tego afrodyzjaku pozwoli:

 • ograniczyć uczucie wstydu i przywrócić pewność siebie, tak ważną w kontaktach z partnerką lub partnerem;
 • otworzyć cię na nowe doznania i chęć eksperymentowania w sypialni;
 • przedłużyć stosunek i uczynić go jeszcze bardziej satysfakcjonującym;
 • rozpalić ogień w związku i tym samym poczuć się znowu tak, jak jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu.

Wszystko to sprawia, że kantaryda może być niezwykle pomocna. Warto jednak wiedzieć, że choć jest to substancja skuteczna i sprawdzająca się w przypadku wielu osób, nie stanowi złotego środka, który rozwiąże wszelkie twoje problemy związane z życiem intymnym. Nie wyleczy choroby narządów płciowych, nie zapewni wsparcia w walce z zaburzeniami natury psychologicznej albo innymi, z których wynikać może brak ochoty na stosunek. Dlatego też nikt nie da ci stuprocentowej gwarancji, że hiszpańska mucha pozwoli na uwolnienie twojego seksualnego potencjału. Mimo to warto spróbować, bo to jeden z najlepszych afrodyzjaków, jakie są obecnie dostępne na rynku.

Pamiętaj – na działanie kantarydyny najbardziej podatne są kobiety, dlatego też to przede wszystkim im poleca się preparaty, które ją zawierają. Oczywiście współcześnie trudno jest znaleźć afrodyzjaki, w których występuje ona w czystej postaci, na szczęście istnieją różnego rodzaju kompozycje składników pokrewnych kantarydynie, które również wykazują bardzo pozytywne działanie.

Co poza kantarydą?

Co poza kantarydą

Jak wiesz, hiszpańska mucha powinna zawierać odpowiednią ilość kantarydy, ponieważ tylko wtedy może być skuteczna i w sposób zauważalny wpłynąć na twoje życie seksualne. Jednak w dostępnych preparatach znajdują się często inne składniki, stanowiące jej uzupełnienie. Pełnią one różne role, a ich obecność jest jak najbardziej wskazana – mogą przynieść wiele korzyści, nie tylko podczas chwil spędzanych w sypialni. Mowa tutaj o takich składnikach, jak:

 • ekstrakt z shatavari, który stymuluje żeński układ rozrodczy, optymalizuje działanie systemu nerwowego, a także wpływa pozytywnie na codzienne samopoczucie;
 • ekstrakt z maki peruwiańskiej, dzięki któremu łatwiej utrzymać odpowiedni poziom sił witalnych oraz sprawność fizyczną i psychiczną;
 • guarana, która pomaga pozostać aktywnym nawet w przypadku dużego zmęczenia;
 • kofeina, która pobudza i wpływa pozytywnie na koncentrację.

To oczywiście tylko przykłady – w wielu preparatach stosowane są ekstrakty uzupełniające, które mogą dawać rozmaity efekt.

Pamiętaj jednak, że zawsze podczas zakupu hiszpańskiej muchy należy zwracać uwagę na to, by zawarto w niej odpowiednią ilość kantarydy albo substancji jej pokrewnych, które wykazują podobne działanie. To ona jest najbardziej istotnym składnikiem afrodyzjaku i bez niej osiągnięcie tak pożądanego pobudzenia seksualnego oraz zwiększenie możliwości w sypialni może okazać się niemożliwe.

Jak stosować i dawkować hiszpańską muchę?

Stosowanie hiszpańskiej muchy jest bardzo proste, choć oczywiście będzie różniło się nieco w zależności od tego, jaki preparat zakupisz. Zazwyczaj jednak kilka lub kilkanaście kropel należy dodać do wody lub napoju, a następnie wymieszać i wypić. Najlepiej na godzinę przed stosunkiem, by zauważyć optymalne efekty działania afrodyzjaku.

Warto przy tym pamiętać, by nie mieszać hiszpańskiej muchy z alkoholem oraz gorącymi napojami, bo wtedy jej skuteczność może być o wiele niższa, a nawet całkowicie niezauważalna.

Jeżeli zaś chodzi o dawkowanie, tutaj istotne jest przede wszystkim nieprzekraczanie zalecanej dawki kantarydyny. Na szczęście w dostępnych na rynku preparatach jest jej niewiele, dlatego też nie musisz obawiać się jakichkolwiek problemów czy przedawkowania. Przyjmuj hiszpańską muchę w ilościach rekomendowanych przez producenta i ciesz się jej działaniem.

Przeciwwskazania do stosowania hiszpańskiej muchy

Przeciwwskazania do stosowania hiszpańskiej muchy

Choć hiszpańska mucha, przygotowana z odpowiednich składników i w oparciu o dokładne badania, jest substancją w pełni bezpieczną, nie każdy powinien ją przyjmować. Przede wszystkim jest to preparat przeznaczony dla osób, które ukończyły 18 lat, dlatego młodsi ludzie nie powinni po niego sięgać.

Co więcej, hiszpańska mucha nie jest zalecana:

 • osobom zmagającym się z różnego rodzaju chorobami sercowo-naczyniowymi;
 • kobietom w ciąży albo karmiącym piersią;
 • osobom mającym problemy z krzepliwością krwi;
 • osobom zmagającym się ze stanami zapalnymi dróg moczowych;
 • osobom nietolerującym kantarydyny albo uczulonym na jakiekolwiek inne składniki, zawarte w kupowanym preparacie.

Czy hiszpańska mucha jest bezpieczna? Czy powoduje skutki uboczne?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kantaryda w zbyt dużych ilościach może być substancją toksyczną i niebezpieczną dla człowieka, wywołując skutki uboczne. Dlatego też producenci hiszpańskiej muchy przykładają szczególną wagę do tworzenia preparatów, w których znajduje się odpowiednia, niewielka ilość tej substancji. Mimo to warto sięgać do sprawdzonych źródeł i korzystać z produktów polecanych przez konsumentów, które nie wykazują jakichkolwiek skutków ubocznych.

W przypadku przekroczenia zalecanej dawki nie tylko nie osiągniesz odpowiedniego pobudzania seksualnego, ale również będziesz zmagać się z niepożądanymi dolegliwościami, takimi jak zapalenie dróg moczowych czy problemy żołądkowe. Jest to jednak bardzo rzadkie i wywołanie takich skutków ubocznych wymaga skorzystania z całkiem sporej ilości hiszpańskiej muchy. Zdecydowanie to odradzamy!

Efekty stosowania, czyli opinie o hiszpańskiej musze

Efekty stosowania, czyli opinie o hiszpańskiej musze

Czas przejść do bardzo istotnej kwestii, a więc opinii o hiszpańskiej musze. Te są różne, ponieważ w sklepach dostępnych jest bardzo wiele zróżnicowanych preparatów, które często hiszpańską muchą są tylko z nazwy. Wielu producentów wykorzystuje ją bowiem w celach marketingowych, a skład oferowanego przez nich afrodyzjaku niczym nie przypomina oryginalnego, który rzeczywiście mógłby być skuteczny i pobudzać seksualnie.

Na szczęście na rynku dostępne są również wysokiej jakości preparaty, które zawierają kantarydę albo substancje jej pokrewne, o podobnym działaniu. W ich przypadku opinie są w zdecydowanej większości pozytywne – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Zadowoleni konsumenci zwracają uwagę przede wszystkim na liczne doskonałe efekty stosowania preparatu, do których zaliczamy:

 • znacznie większą ochotę na seks, która wcześniej przychodziła sporadycznie albo w nieodpowiednich momentach;
 • o wiele lepsze doznania płynące z seksu i więcej „ognia” w sypialni;
 • większą wrażliwość narządów płciowych, a także silniejszą oraz dłuższą erekcję;
 • większą otwartość na zmiany i eksperymentowanie w sypialni;
 • pewność siebie w kontaktach z partnerem czy partnerką;
 • lepsze samopoczucie, więcej sił witalnych i dłuższy seks – nawet po ciężkim dniu.

To jednak nie wszystko. Zadowoleni konsumenci zwracają także uwagę na atrakcyjną cenę hiszpańskiej muchy – i to nawet w przypadku oryginalnego, najbardziej skutecznego preparatu, a także jej powszechną dostępność. Cenią sobie również brak skutków ubocznych i łatwość przyjmowania (hiszpańska mucha nie ma nieprzyjemnego smaku i można dodać ją do swojego ulubionego napoju).

Oczywiście, tak jak wspomnieliśmy wcześniej, twoje zadowolenie z zakupu i stosowania afrodyzjaku zależeć będzie od jakości preparatu. Dlatego też zawsze korzystaj z produktów cenionych marek oraz takich, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród klientów. Wtedy nie tylko zyskasz szansę na udane wieczory i noce w swojej sypialni, ale również będziesz mógł korzystać z afrodyzjaków bezpiecznie i bez jakichkolwiek skutków ubocznych.

Co oprócz hiszpańskiej muchy?

Co oprócz hiszpańskiej muchy

Oczywiście hiszpańska mucha jest jednym z najlepszych afrodyzjaków, jednak istnieją dla niej pewne alternatywy. Szczególnie polecamy niektóre zioła i rośliny, które zostały poddane bardzo pieczołowitym badaniom i które wykazują wysoką skuteczność oraz są w pełni bezpieczne dla stosujących je osób. Mowa tutaj między innymi o:

 • safed musli (Chlorophytum borivilianum), a więc roślinie wywodzącej się z Indii, która znana jest z tego, że działa jak afrodyzjak, a dodatkowo jest pomocna w okresach nadmiernego obciążenia organizmu oraz w stresie;
 • mondia whitei, czyli roślinie, która może wzmocnić erekcję, zwiększyć libido, a także podnieść jakość życia seksualnego;
 • buzdyganku naziemnym (tribulus terrestris), który w sposób naturalny wpływa na libido, wspomaga potencję, a do tego podnosi jakość oraz żywotność plemników;
 • szafranie uprawnym (Crocus sativus), który może podnosić satysfakcję płynącą z seksu, a do tego wpływać pozytywnie na nastrój;
 • miłorzębie dwuklapowym, który jest często stosowany w zwalczaniu problemów związanych z potencją;
 • żeń-szeniu, który ma działanie stymulujące i jest niezwykle korzystny dla ludzkiego organizmu;
 • różeńcu górskim, który nie tylko podnosi libido, ale również – według wielu osób – może być sposobem na wyeliminowanie problemu przedwczesnych wytrysków.

Oczywiście to nie wszystkie drogocenne zioła, które mogą wpłynąć na twoje życie seksualne. Polecamy również zainteresowanie się zieloną herbatą, korzeniem maca, owocami morza (szczególnie ostrygami), imbirem i wieloma innymi wartościowymi składnikami codziennej diety. Być może nie będą miały tak silnego działania, jak hiszpańska mucha, ale z całą pewnością przyniosą ci liczne korzyści.

Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

Napisz komentarz