Hormony odpowiadają za wiele ważnych funkcji organizmu, w tym rozwój cech płciowych człowieka. Które z nich wpływają na wzrost biustu? Czy możliwe jest powiększenie piersi za pomocą zawierających je środków?

Wiele kobiet zmaga się z kompleksem małego biustu, przez który tracą pewność siebie i mają problemy z samooceną. Rozwiązaniem nie zawsze musi być droga i inwazyjna operacja plastyczna – piersi można powiększyć także dzięki naturalnym sposobom, których skuteczność opiera się na działaniu hormonów.

Hormony i ich wpływ na wielkość biustu

To, czy sylwetka ma więcej cech kobiecych, czy męskich, zależy głównie od hormonów płciowych wytwarzanych przez organizm w odpowiednich proporcjach. Z tego względu mają one wpływ również na wielkość biustu, który może pozostać słabo rozwinięty u kobiet zmagających się z problemami hormonalnymi.

Za wzrost piersi odpowiadają głównie:

  • estrogeny,
  • progesteron,
  • prolaktyna,
  • hormon wzrostu.

Największe znaczenie dla rozmiaru biustu mają właśnie estrogeny – kobiety, u których poziom tych hormonów naturalnie utrzymuje się na wysokim poziomie, zazwyczaj mogą cieszyć się pełniejszymi, większymi piersiami.

Czy można wpłynąć na poziom kobiecych hormonów? Tak – w medycynie dostępne są środki, które mogą wyrównać pracę gospodarki hormonalnej. W takiej sytuacji w organizmie, który do tej pory wytwarzał np. zbyt mało estrogenów, mogą zajść znaczące zmiany obejmujące także naturalne powiększenie piersi.

Kobiety, które nie zmagają się z poważnymi problemami hormonalnymi również mogą liczyć na efekt większego biustu przy przyjmowaniu środków z estrogenem i progesteronem. Pod ich wpływem organizm prowadzi do zatrzymania płynów ustrojowych w przestrzeniach międzykomórkowych w okolicy klatki piersiowej, co powoduje nabrzmienie komórek tłuszczowych i, w efekcie, powiększenie oraz ujędrnienie biustu.

Czy istnieją środki hormonalne na wzrost biustu?

mały biust

Nie ma typowych środków hormonalnych na wzrost biustu – wynika to z faktu, że gospodarka hormonalna odpowiada za ważne funkcje związane ze zdrowiem organizmu, a jakiekolwiek zmiany przeprowadzane w jej obrębie mogłyby negatywnie odbić się na wielu aspektach, np. płodności. Z tego względu leki hormonalne można przyjmować wyłącznie po konsultacji z lekarzem, jeśli stwierdzi on taką potrzebę – np. w przypadku zbyt niskiego poziomu estrogenu.

Istnieją za to naturalne suplementy diety pozwalające powiększyć biust w bezpieczny sposób dzięki roślinnym odpowiednikom kobiecych hormonów – piszemy o nich więcej w dalszej części artykułu.

Antykoncepcja hormonalna a mały biust

Antykoncepcja hormonalna to przykład leków, które powinny być stosowane wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Czy może być pomocą dla kobiet, które mają mały biust?

Dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne zawierają estrogen i syntetyczny progesteron. Ich głównym celem jest zapobieganie ciąży poprzez odpowiednią regulację cyklu menstruacyjnego i zahamowanie owulacji. Ponieważ wyrównują gospodarkę hormonalną kobiety, mogą być przepisane przez lekarza także w sytuacjach, kiedy jej zaburzone działanie wiąże się z przykrymi dolegliwościami – np. bolesnymi miesiączkami czy trądzikiem.

Jednym ze skutków ubocznych stosowania antykoncepcji hormonalnej jest często powiększenie piersi, które mogą stać się widocznie pełniejsze i jędrniejsze. Taki efekt utrzymuje się zazwyczaj przez cały czas stosowania tabletek, jednak znika po ich odstawieniu.

Warto pamiętać, że rodzaj przyjmowanego preparatu powinien być dobrany przez lekarza na podstawie wyników badań i wywiadu przeprowadzonego z pacjentką. Nieodpowiednio dopasowana antykoncepcja może spowodować niechciane efekty uboczne, takie jak przyrost wagi, spadek libido czy nawet depresję. [1]

Bezpieczne fitoestrogeny, czyli alternatywa dla leków hormonalnych

Przechodzimy do wspomnianych wcześniej naturalnych tabletek na powiększenie biustu, które opierają się na fitoestrogenach – bezpiecznej alternatywie dla leków hormonalnych.

Czym są fitoestrogeny? Ze względu na bardzo zbliżone działanie uważa się je za odpowiednik żeńskich hormonów płciowych. Są substancjami pochodzenia roślinnego, które mogą być przyjmowane przez kobiety – choć wpływają na organizm w podobny sposób do estrogenu, są o wiele łagodniejsze.[2]

Do właściwości fitoestrogenów należą:

  • łagodzenie objawów menopauzy,
  • opóźnienie procesów starzenia się skóry,
  • obniżenie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu,
  • widoczne powiększenie piersi.

Ostatni punkt sprawił, że fitoestrogeny zaczęto wykorzystywać w naturalnych preparatach zwiększających rozmiar piersi. Dzięki nim możliwa stała się całkowicie bezpieczna, nieinwazyjna terapia pozwalająca zwalczyć kompleks małego biustu.

Wśród preparatów z fitoestrogenami przeznaczonych właśnie do powiększania piersi wyróżnia się szczególnie ProBreast Plus, który składa się z tabletek oraz specjalnego kremu ujędrniającego biust. W kapsułkach wykorzystano wyłącznie naturalne składniki, w tym kozieradkę i chmiel, które działają na organizm od wewnątrz, stymulując wzrost biustu. Krem zawiera roślinne substancje aktywne wspierające zwiększenie rozmiaru piersi oraz ujędrniające skórę.

ProBreast Plus

Kuracja środkiem z fitoestrogenami zapewnia świetne efekty w postaci powiększenia miseczki nawet o 2 rozmiary. Zmienia także wygląd biustu, który staje się pełniejszy, uniesiony i bardziej jędrny.

Stosując preparat ProBreast Plus można zauważyć różnicę w rozmiarze piersi już w ciągu pierwszych tygodni stosowania tabletek. Najlepszy efekt widoczny jest po ok. 3 miesiącach kuracji opierającej się na regularnym przyjmowaniu suplementu diety i masażach biustu z użyciem dołączonego kremu.

Czy warto korzystać ze środków hormonalnych celem powiększenia piersi?

Środki hormonalne mają dość inwazyjny wpływ na organizm, dlatego powinny być przepisywane przez lekarza w sytuacjach, kiedy wystąpią do tego medyczne wskazania, np. wynikające z niedoboru niektórych hormonów. Wykorzystywanie ich wyłącznie w celu powiększenia piersi nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może spowodować poważne problemy zdrowotne.

Warto za to zainteresować się całkowicie bezpiecznymi produktami opartymi o fitoestrogeny – są skuteczne, a przy tym łagodne dla organizmu. Najlepsze suplementy diety tego typu zapewniają realne efekty, pozwalając powiększyć piersi w naturalny sposób. Rezultaty w postaci biustu większego nawet o 2 rozmiary będą wyraźnie widoczne, dlatego jest to jedna z najlepszych metod na pozbycie się kompleksu małych piersi.

Fitoestrogeny nie wiążą się ze skutkami ubocznymi, dlatego nie ma większych przeciwwskazań do ich stosowania – dzięki temu każda kobieta może w łatwy sposób zmienić wygląd swojej klatki piersiowej na bardziej zadowalający.

Podsumowanie

Hormony płciowe mają duży wpływ na wygląd piersi, dlatego stosowanie zawierających je środków może zmienić rozmiar biustu. Leki hormonalne mogą być jednak przepisywane wyłącznie przez lekarza, kiedy będą do tego wyraźne wskazania. Dowodem na powiązanie poziomu estrogenu z wielkością piersi jest np. antykoncepcja hormonalna, pod której wpływem większość kobiet zauważa różnicę w rozmiarze miseczki – niestety, może ona negatywnie oddziaływać na zdrowie i samopoczucie, dlatego stosowanie jej wyłącznie w celu powiększenia piersi nie jest dobrym pomysłem.

Całkowicie bezpieczną, a przy tym skuteczną alternatywą są naturalne tabletki z fitoestrogenami – substancjami pochodzenia roślinnego, które wpływają na kobiecy organizm podobnie do estrogenów, ale nie wiążą się ze skutkami ubocznymi. Dzięki nim można uzyskać większe i pełniejsze piersi bez konieczności sięgania po inwazyjne środki.


Źródła:

1. Charlotte Wessel Skovlund, Lina Steinrud Mørch, Lars Vedel Kessing, Øjvind Lidegaard (2016) Association of Hormonal Contraception With Depression

2. Alexander V Sirotkin, Abdel Halim Harrath (2014) Phytoestrogens and their effects

Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

Napisz komentarz