Z wiekiem potencjał seksualny mężczyzny maleje. Źródłem tego problemu jest nie tylko sam fakt starzenia się, ale też nadmiar nałogów, nieprawidłowa dieta oraz brak aktywności fizycznej. Nie bez znaczenia pozostaje niedostateczna ilość odpoczynku oraz nieznajomość metod, które ułatwiają utrzymanie erekcji. Problemy ze wzwodem miewają jednak również młodsi panowie. Jak poprawić erekcje domowym sposobem, niezależnie od wieku?

Jak poprawić erekcję w młodym wieku?

problemy z potencją w młodym wieku

Problemy z potencją ma coraz większa liczba młodych mężczyzn. Ich zaniedbanie może z czasem doprowadzić do całkowitego zaniku potencji, a tym samym obniżenia samooceny i utraty pewności siebie.

Zaburzenia erekcji w młodym wieku najczęściej mają podłoże psychiczne.

Sprzyjają im także:

 • złe nawyki żywieniowe,
 • problemy ze snem,
 • nałogi,
 • brak aktywności fizycznej,
 • długotrwały stres.

Niskie libido może utrzymywać się nawet przez wiele lat. Osłabiona sprawność seksualna skutkuje nie tylko problemami z utrzymaniem wzwodu, ale też przedwczesnymi wytryskami. Aby uniknąć całkowitej utraty potencji, należy wprowadzić do stylu życia kilka kluczowych zmian. Najlepiej uporać się z tym wstydliwym problemem jak najszybciej, czyli jeszcze w początkowej fazie zaburzeń.

Domowe sposoby na potencję nie wymagają przeprowadzania żadnych zabiegów chirurgicznych oraz przyjmowania leków na receptę. Stanowią natomiast doskonałe remedium dla mężczyzn, którzy nie radzą sobie z obciążeniami psychicznymi i fizycznymi, na które narażony jest każdy młody organizm.

Jak poprawić erekcje naturalnie ćwiczeniami wzwodu?

Intymne ćwiczenia mięśni Kegla to najlepsze rozwiązanie dla panów, którzy mają problem z kontrolowaniem momentu wytrysku. Praktykowanie tej metody pozwala na wzmocnienie erekcji, a także wydłużenie odbywanych stosunków.

Mięśnie Kegla zlokalizowane są dookoła prostaty i kości łonowej. Najłatwiej można je wyczuć, powstrzymując strumień podczas oddawania moczu (ćwiczenia podczas oddawania moczu nie są jednak najlepszym pomysłem). Mięśnie te w dużym stopniu odpowiadają za proces, który mechanicznie doprowadza członek do stanu erekcji.

Najprostszą metodą ćwiczeniową jest ich świadome rozluźnianie i zaciskanie. Systematycznie przeprowadzając trening mięśni Kegla, pierwsze pozytywne efekty odnotować można już po upływie kilku tygodni.

Skuteczną metodą przedłużającą erekcję jest także trening Semansa. Ćwiczenie to polega na stymulowaniu członka do pełnego wzwodu oraz kontrolowanym powstrzymywaniu się przed ejakulacją. Po odczekaniu kilku chwil na spadek podniecenia, stymulację należy ponowić. Zastosowanie tej metody przedłuża czas trwania wzwodu, a jednocześnie daje mężczyźnie możliwość lepszego kontrolowania własnych reakcji.

Jak poprawić erekcję po 40. roku życia?

problemy natury intymnej

Pozytywny wpływ na potencję ma aktywność fizyczna. Regularne ćwiczenia aerobowe, w połączeniu z treningiem siłowym przynoszą także wiele innych korzyści zdrowotnych:

 • pozwalają na wzmocnienie wytrzymałości organizmu,
 • wspierają układ sercowo-naczyniowy,
 • zwiększają witalność.

Aktywność fizyczna poprawia krążenie w rejonie miednicy, co przekłada się na spotęgowanie erekcji. Ćwiczenia przyczyniają się również bezpośrednio do wzrostu poziomu męskiego hormonu płciowego, czyli testosteronu. Jego ilość w organizmie w dużym stopniu warunkuje u mężczyzn ochotę na seks, ale niestety z wiekiem maleje. Ma to szczególne znaczenie u panów po 40. roku życia, którzy wciąż mogą prowadzić aktywne życie seksualne.

Sprawne, proporcjonalne ciało zwiększa samoocenę i pewność siebie mężczyzny, co przekłada się na wzrost atrakcyjności w oczach kobiet. Zwiększone powodzenie u płci przeciwnej redukuje kompleksy, a tym samym niweluje problemy o podłożu psychicznym, które przekładają się na kłopoty ze wzwodem.

Jak poprawić swoją erekcję? Rola aktywności fizycznej

Stresujący, nadmierny wysiłek może szybko doprowadzić do przemęczenia i urazów. Aby wiedzieć jak poprawić erekcje członka, warto zachować umiar i równowagę. Do poszczególnych aktywności najlepiej podchodzić w sposób indywidualny, zgodny z wiekiem i wydolnością organizmu. Największe znaczenie ma zrównoważenie sesji treningowych z wypoczynkiem, a przede wszystkim ich regularność.

Poprawę erekcji osiągnąć można poprzez podejmowanie się różnych aktywności.

Najmniej obciążające dla organizmu są:

 • długie spacery,
 • nordic walking,
 • pływanie
 • oraz krótkodystansowy jogging.

Część ćwiczeń siłowych bezpośrednio pobudza przysadkę mózgową, a tym samym zwiększa produkcję testosteronu. Dotyczy to przede wszystkim:

 • podciągów z obciążeniem,
 • wyciskania sztangi,
 • pompek na poręczach,
 • przysiadów.

Aby zwiększyć krążenie krwi w rejonie miednicy i poprawić ukrwienie członka, warto wykonywać również:

 • skłony,
 • spięcia,
 • wykroki
 • czy unoszenie nóg w zwisie.

W ten sposób można nie tylko wzmocnić wzwód, ale też go wydłużyć. Trening warto dobrze rozplanować, np. odwiedzając odpowiednie forum internetowe i czerpiąc z niego inspiracje.

Jak poprawić erekcje po 50. roku życia?

problemy ze sprawnością seksualna

Przeciętna, współczesna dieta bardzo negatywnie odbija się na sprawności seksualnej mężczyzn. W codziennym planie żywienia większości Polaków znaleźć można węglowodany proste i produkty bogate w tłuszcze, za to niewiele składników mineralnych oraz witamin.

U mężczyzn po 50. roku życia, znaczny procent zaburzeń erekcji powodowany jest zmianami miażdżycowymi, które zachodzą w narządach płciowych.

Aby zwiększyć potencję, pięćdziesięciolatek powinien:

 • włączyć do diety zdrowe tłuszcze nienasycone,
 • a także produkty bogate w witaminę B6,
 • selen,
 • cynk,
 • witaminę E.

Erekcję poprawić może także odpowiednie komponowanie posiłków, w których znajdą się pełnowartościowe pokarmy wzmacniające libido. Związkiem chemicznym zwiększającym ochotę na seks jest chociażby apiol, występujący w korzeniu pietruszki czy selerze naciowym. Pozytywnie na erekcję wpływa także bromelaina, obecna zwłaszcza w bananach i ananasach. W produkcji testosteronu kluczową rolę odgrywa cynk, którego duże ilości zawierają małże i ostrygi.

Do diety warto włączyć też sezam, obfitujący m.in. w selen, magnez i witaminę E. W planie żywienia nie może też zabraknąć awokado, ryb morskich, pełnoziarnistych produktów zbożowych czy kakao. Stymulują one produkcję dopaminy, która odgrywa kluczową rolę w osiąganiu orgazmu.

Zioła i przyprawy na poprawę erekcji

Uzupełnienie diety w pełnowartościowe pokarmy to nie wszystko. Aby dodatkowo wzmocnić ich działanie, warto korzystać z naturalnych preparatów na potencję. Można stosować je zarówno w formie przypraw, jak i suplementów diety.

 • Bardzo dobrze w tym celu sprawdzi się żeń-szeń, który wspomaga rozkurczanie naczyń krwionośnych ciał jamistych prącia. Doprowadza tym samym do zwiększenia napływu krwi, przez co następuje poprawa erekcji.
 • Do cennych roślin należy także maca, bogata w witaminy, aminokwasy i składniki mineralne. Dzięki obecności naturalnej argininy, przyczynia się ona do znaczącego wzrostu liczby plemników w nasieniu.
 • Do zaburzeń erekcji stosuje się palmę sabałową, która wykazuje działanie podnoszące poziom testosteronu we krwi oraz pobudzające potencję.

W przygotowanych posiłkach warto uwzględnić także przyprawy, które uznawane są za skuteczne naturalne afrodyzjaki – m.in. cynamon, goździki, koper, lubczyk czy wanilię. Ukrwienie członka zwiększają także papryczki chili oraz imbir.

SPRAWDŹ TAKŻE: Member XXL - tabletki powiększające penisa: opinie, cena, skład

Jak poprawić erekcję po 60. roku życia?

problemy z potencją

W ostatnim stuleciu nastąpił wyraźny wzrost średniej długości życia. W krajach rozwiniętych, zwiększa się także systematyczny przyrost udziału ludzi starszych. Oznacza to, że współcześni sześćdziesięciolatkowie cieszą się coraz lepszym stanem zdrowia. Przekłada się to bezpośrednio na otwartość w kwestii spraw seksualnych. Zainteresowanie pożyciem z wiekiem maleje, jednak sprawni mężczyźni po 60. roku życia wciąż mogą regularnie odbywać stosunki seksualne. W tym wieku problemy z erekcją są niestety bardzo powszechne.

Jeżeli aktywność fizyczna, dieta i odstawienie używek nie przyniesie spodziewanych rezultatów, dobrym rozwiązaniem może być nawiązanie kontaktu z lekarzem. W ten sposób uzyskać uzyskać można skierowanie na niezbędne badania, a w razie konieczności otrzymać wsparcie farmakologiczne. W wieku 60. lat nie zawsze da się odzyskać pełną sprawność seksualną – ale warto spróbować.

SPRAWDŹ TAKŻE: Eron Plus na potencję: opinie, cena i skład
Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

Napisz komentarz