Jak powiększyć penisa? To pytanie zadaje sobie niejeden mężczyzna – nawet jeśli rozmiar jego przyrodzenia całkowicie mieści się w normie. Metody zwiększania rozmiaru członka są bardzo różne – od specjalnych kremów, przez tabletki, ćwiczenia, pompki i inne urządzenia, aż po zabieg chirurgiczny. Sprawdź, które z nich wyróżniają skutecznością i bezpieczeństwem.

Temat wielkości penisa od zawsze budzi emocje – i to zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Okazuje się nawet, iż to panowie przykładają większą wagę do tego aspektu swojej fizjonomii – choć z ich punktu widzenia każdy rozmiar może dać taką samą satysfakcję seksualną! Skąd zatem tak silne pragnienie powiększenia członka?

Kompleks małego penisa: bolączka milionów ludzi na całym świecie

Kompleks małego penisa

Choć seksuolodzy, urolodzy i inni specjaliści od lat przekonują, iż niewielki członek nie przekreśla udanego życia seksualnego, większość mężczyzn ma na ten temat własne zdanie. Kompleks małego penisa jest zjawiskiem bardzo powszechnym – to przekonanie, iż jego rozmiar jest o wiele niższy niż u innych mężczyzn. Źródło tego problemu często tkwi w dzieciństwie i w okresie nastoletnim, kiedy to chłopak porównywał wielkość swojego penisa z rozmiarem dorosłych mężczyzn. Seksuolodzy zwracają też uwagę na naganną postawę kobiet w otoczeniu chłopca – matek, babć, ciotek czy sióstr – które naśmiewały się z jego niewielkiego przyrodzenia. Wszystko to może przyczynić się do wystąpienia kompleksu małego penisa w dorosłym życiu.

Rozmiar męskiego członka kształtuje się w okresie dojrzewania. Młody chłopak może wspomóc ten proces przez zdrową dietę i aktywny styl życia, jednak równie ważną rolę odgrywają w tym wypadku geny. W późniejszym czasie duży rozmiar przyrodzenia pozwala zachować regularna aktywność seksualna.

Średnia długość penisa w spoczynku wynosi od 6 do 10 cm. We wzwodzie zwiększa się do 11-17 cm. Przy czym liczby te są różne w różnych regionach świata. Nie bez znaczenia jest też grubość członka – wpływa bowiem na satysfakcję seksualną u partnerki. Warto jednak pamiętać, iż wielkość penisa to dla mężczyzny nie tylko kwestia zaspokojenia drugiej strony. Nawet jeśli para jest zadowolona z życia seksualnego, mężczyzna może zmagać się z kompleksem małego członka. Dlaczego tak się dzieje? Czy rozmiar faktycznie ma znaczenie?

Wielkość przyrodzenia to wśród mężczyzn nie tylko kwestia zaspokojenia partnerki. To czynnik, który definiuje poczucie męskości, a co za tym idzie siłę, władzę i świadomość sukcesu życiowego. Nic więc dziwnego, iż mężczyźni z niewielkimi penisami szukają sposobów na ich wydłużenie i pogrubienie. Na szczęście współczesna medycyna zna skuteczne metody powiększania członka.

Jak powiększyć penisa? 7 najlepszych metod

Zacznijmy od tego, iż wszelkie dostępne na receptę farmaceutyki nie działają powiększająco na długość i grubość penisa. One jedynie niwelują zaburzenia erekcji spowodowane m.in. problemami z krążeniem. Aby szybko i skutecznie powiększyć penisa, wypróbuj inne metody. Dzielą się na naturalne oraz wymagające interwencji chirurgicznej. Pierwsze są zdecydowanie bezpieczniejsze i mogą być stosowane przez większość mężczyzn – bez ryzyka efektów ubocznych.

Tabletki na powiększenie penisa

tabletki

Wielkość penisa można znacząco powiększyć poprzez dostarczenie organizmowi składników odżywczych, witamin i związków mineralnych niezbędnych m.in. do prawidłowej pracy układu krążenia. Warto pamiętać, iż wielkość penisa w ogromnej mierze zależy od ilości krwi, która napływa do ciał jamistych prącia w momencie podniecenia seksualnego. Zdrowie układu sercowo-naczyniowego ma w tym zakresie ogromne znaczenie.

Kolejna kwestia to poziom testosteronu. Niedobory składników odżywczych w diecie, brak ruchu, stres – to tylko niektóre czynniki osłabiające męską sprawność seksualną. Powodują zmniejszenie produkcji tego najważniejszego męskiego hormonu płciowego. Suplementy diety w formie tabletek dostarczają organizmowi substancji potrzebnych do osiągnięcia wyższego stopnia sprawności seksualnej i wykorzystania w pełni możliwości własnego ciała – nawet tych, z których jeszcze nie zdajemy sobie sprawy!

Jednym z najchętniej wybieranych preparatów na powiększenie penisa jest Member XXL. Nie jest to „cudowny” środek, dzięki któremu członek w magiczny sposób urośnie – to tabletki zawierające wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. W sposób całkowicie zgodny z męską biologią uzupełniają braki w organizmie. W ten sposób przyczyniają się do znacznego powiększenia penisa – wydłużenia go i zwiększenia jego obwodu.

Member XXL

Skład tabletek Member XXL:

 • l-arginina,
 • wyciąg z kozieradki,
 • ekstrakt owoców palmy sabałowej,
 • buzdyganek naziemny,
 • ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego,
 • żeń-szeń koreański,
 • szafran,
 • pieprz czarny.

Unikalne połączenie naturalnych składników tych tabletek zostało opracowane z myślą o poprawie ukrwienia narządów rodnych. Dzięki powiększeniu i rozszerzeniu ciał jamistych prącia, możliwy jest napływ większej ilości krwi, a co za tym idzie znacznie silniejszy i większy wzwód. Ponadto, dostarczenie organizmowi potrzebnych składników odżywczych i cennych pierwiastków sprawia, że penis jest zdolny do częstszych erekcji. Przy czym zwiększona częstotliwość stosunków seksualnych nie powoduje zmniejszenia długości i objętości członka.

Przyjmowanie 2 tabletek dziennie pozwala zauważyć efekt już po 3 tygodniach stosowania. Pozytywne działanie tego suplementu to nie tylko powiększenie penisa i zwiększenie jego obwodu, ale też wzrost libido i wyższa sprawność seksualna.

Tabletki na zwiększenie rozmiaru członka to propozycja dla mężczyzn poszukujących metod naturalnych, bez znacznej ingerencji w funkcjonowanie ciała.

Kremy na powiększenie penisa

W celu zwiększenia obwodu i długości członka możesz stosować zarówno tabletki, jak i różnego rodzaju kremy o działaniu miejscowym. W tego rodzaju produktach znajdziesz przede wszystkim składniki pochodzenia naturalnego – wyciągi ziołowe z dodatkiem aminokwasów, witamin oraz związków mineralnych. W zasadzie działają podobnie jak tabletki: poprawiają ukrwienie członka, wzmacniają i odżywiają jego tkanki, stymulują komórki do podziału i wzrostu, przyśpieszają regenerację, a także zapobiegają zaczerwienieniu i podrażnieniu. Dodatkowo krem zwiększa elastyczność i miękkość skóry.

Jeśli chcesz powiększyć penisa, krem możesz wykorzystać w czasie gry wstępnej. W tym celu wystarczy nanieść jego niewielką ilość na powierzchnię prącia i delikatnie wmasować. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać go razem z prezerwatywą.

Kremy na powiększenie penisa są w stanie szybko przynieść oczekiwane efekty. Jednak również w tym wypadku powiększanie penisa wymaga determinacji i systematyczności. W celu uzyskania pożądanego rezultatu smaruj kremem prącie penisa dwa razy dziennie. Po około miesiącu jego długość może się zwiększyć o 1-2 cm. To jedna z metod, które pozwalają powiększyć członka nawet o 3-4 cm.

Preparaty dostępne są też w formie żeli do smarowania – w zasadzie nie różnią się one składem. Niektórzy panowie wolą jednak lekką konsystencję żelu.

Ćwiczenia na powiększenie członka

Ćwiczenia na powiększenie członka

Naturalne metody powiększania penisa, takie jak ćwiczenia, opierają się na założeniu, iż ciało ludzkie można kształtować. Nie jest to żadna nowość, lecz fakt znany już w starożytności. Powiększanie penisa w formie ćwiczeń nie niesie ze sobą praktycznie żadnego ryzyka efektów ubocznych. Co więcej, może być relaksujące i przyjemne. Takie ćwiczenia możesz wykonywać sam lub z partnerką. W tym drugim przypadku mogą stać się one elementem urozmaiconej gry wstępnej!

Ćwiczenia na powiększenie penisa to przede wszystkim jego rozciąganie – prawie każda z metod opiera się właśnie na tym zabiegu. Różnią się jedynie kwestami takimi jak kąt rozciągania, ilość powtórzeń czy czas przytrzymania penisa w konkretnej pozycji.

Na tego typu trening nie trzeba poświęcać wiele czasu – wystarczy, że wykonasz określone serie raz lub dwa razy dziennie po 5 minut. Już po kilku tygodniach członek jest w stanie zwiększyć swoją długość o 1-2 cm. Po kilku miesiącach zapewne zauważysz oczekiwane efekty w postaci powiększenia penisa o 2-3 cm. Jak wszystkie metody naturalne, ćwiczenia nie przyniosą jakiegoś spektakularnego efektu, jednak mogą w krótkim czasie nie tylko wydłużyć członka, ale też poprawić sprawność seksualną. Warto je wykonywać np. jako pomoc w walce z zaburzeniami erekcji.

Zanim przystąpisz do treningu, wybierz odpowiedni czas i miejsce – zminimalizujesz w ten sposób ryzyko, że ktoś przeszkodzi ci w tej czynności. Pamiętaj o „rozgrzewce” – puść na penisa strumień ciepłej wody lub wykonaj ciepły okład. Ogrzewaj go maksymalnie kilka minut. Nie zapomnij też o nawilżeniu – w tym celu sięgnij po lubrykat lub np. oliwkę do ciała.

Problem małego penisa pomogą zniwelować następujące ćwiczenia:

 • Rozciąganie – to banalnie proste ćwiczenie wykonywane na różne sposoby. Jeśli chcesz, możesz wybrać jeden lub stosować je naprzemiennie.
 • Jelqing – to metoda na powiększenie penisa znana już w starożytności. Proste ćwiczenia wykonuje się w częściowej erekcji.
 • Trening mięśni Kegla – wyćwiczone mięśnie dna miednicy to lepsza kontrola nad erekcją i wytryskiem. W czasie stosunku masz większe możliwości osiągnięcia silnego wzwodu i przedłużenia zbliżenia.
 • Użycie ciężarków – to jedno z bardziej wymagających ćwiczeń, które szybko przynosi satysfakcjonujący efekt! Warto jednak zwrócić uwagę na rodzaj obciążenia – zbyt duże mogłoby powodować dyskomfort.
 • Metoda rotacyjna – to ćwiczenia w formie innej niż wszystkie wcześniej opisane. Polegają na rozciąganiu, ale ruchami obrotowymi, a nie posuwistymi.
 • Trening z partnerką – to np. kilkusekundowe ściskanie żołędzia lub masowanie wędzidełka.

Ćwiczenie na powiększenie penisa to dla niektórych temat dość trudny – wymagają bowiem wytrwałości i systematyczności. Jeśli wciąż masz wątpliwości, czy jesteś w stanie w ten sposób poprawić rozmiar swojego przyrodzenia, po prostu je wypróbuj! Nie zajmują wiele czasu, możesz też sam wybrać porę i miejsce, w którym będziesz je wykonywał.

Pompki do penisa

Specjalne pompki do powiększania członka mają kształt przeźroczystego cylindra, który należy nałożyć na penisa mniej więcej 30 minut przed planowanym stosunkiem. Działanie takiej pompki opiera się na wtłaczaniu powietrza do ciał jamistych członka, co powoduje ich rozciągnięcie i powiększenie. Dzięki temu podczas zbliżenia do penisa napływa więcej krwi, a tym samym jest on większy i grubszy. Aby osiągnąć pożądany efekt, zadbaj o to, by cylinder był dobrze dopasowany do prącia, a ciśnienie wytwarzane przez aparat próżniowy – stosunkowo duże.

Jeśli zdecydujesz się na użycie pompki do penisa, zatrzymaj się po osiągnięciu pożądanego rozmiaru. Następnie na nasadę członka załóż dołączony do pompki pierścień. Zapobiegnie on nadmiernemu odpływowi krwi z rozciągniętych już ciał jamistych. Po zakończeniu stosunku należy koniecznie zdjąć pierścień. Tego typu sposoby na powiększenie penisa mogą być skuteczne, jednak ich efekty nie zostały nigdy potwierdzone żadnymi wiarygodnymi badaniami.

Używając pompki, pamiętaj o rozsądku – zbyt intensywny napływ powietrza do członka może spowodować ból, a nawet uniemożliwić odbycie stosunku. Koniecznie też użyj żelu nawilżającego – aplikuje się go w miejsce, w którym cylinder przylega do łona. Powiększanie penisa tą metodą przynosi efekty natychmiast, jednak są one jedynie doraźne – w ten sposób nie zmienisz na stałe rozmiaru swojego przyrodzenia.

Ekstendery powiększające penisa

Efekt powiększenia członka można też uzyskać dzięki tzw. ekstenderom (ang. extenders) – są to specjalne urządzenia, których rozciągają tkanki członka. Należy je zakładać na kilka godzin dziennie – oczywiście w „zwykłych” sytuacjach, gdy penis jest w stanie spoczynku, a nie erekcji. Ekstender rozciąga tkanki poprzez poddawanie ich siłom trakcji. Przy czym natężenie to jest na tyle umiarkowane, że nie powoduje dolegliwości bólowych, lecz stopniowo przyzwyczaja organizm do takiego obciążenia.

Powiększanie penisa za pomocą takiego urządzenia może dać efekty, ale dopiero po wielu miesiącach stosowania. Zdarza się też, iż nie przynosi efektu wcale. Tego typu metody powiększania członka wymagają bardzo dużej determinacji i systematyczności. Jedynie codzienne rozciąganie może przynieść oczekiwany rezultat. Realnie możesz uzyskać powiększenie członka o 2-3 cm. Niestety, metoda ta niesie też ze sobą ryzyko skutków ubocznych w postaci bolesnych wzwodów, zaburzeń krążenia w penisie, a nawet braku czucia w obrębie żołędzi. Jednak poprawnie przeprowadzona kuracja przynosi trwały efekt, który nie wymaga powtarzania zabiegów.

Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej

Powiększanie penisa za pomocą metod wykorzystywanych przez medycynę estetyczną uznaje się za mniej inwazyjne niż operacje. Wykonywane są też znacznie częściej i nie wymagają specjalnych medycznych wskazań – poza ewidentnym poczuciem mężczyzny, że jego penis jest zbyt mały. Najpopularniejsze metody to:

 • Wypełnianie kwasem hialuronowym – zabieg wykonywany jest w znieczuleniu. Polega na wstrzyknięciu w pręcie penisa specjalnego preparatu, którego głównym składnikiem jest właśnie kwas hialuronowy. Po jego wykonaniu mężczyzna powinien powstrzymać się od współżycia na okres od 2 do 4 tygodni. Efekty, jakie można uzyskać, to 1-3 cm długości penisa więcej i powiększenie jego obwodu o 2-5 cm. To mniej niż w przypadku zabiegów chirurgicznych, jednak metoda ta niesie ze sobą mniejsze ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Z drugiej strony jednak powiększenie penisa tą metodą jest mniej trwałe – dla utrzymania efektu należy zabieg powtórzyć po około 2 latach.
 • Powiększenie penisa własną tkanką tłuszczową – metoda ta pozwala zniwelować problem zbyt małego penisa bez ryzyka odrzucenia immunologicznego. Od mężczyzny najpierw pobiera się tkankę tłuszczową, a następnie wszczepia ją do prącia. To jedna z mniej trwałych metod, do tego obarczona ryzykiem nierównomiernego wchłonięcia się tkanki, a co za tym idzie nieatrakcyjnego wizualnie efektu. Jeśli chcesz powiększyć penisa tym sposobem, możesz też użyć specjalnego wypełniacza. W ten sposób udaje się powiększyć członka o 2-3 cm, jednak zabieg jest nietrwały – aby zachować uzyskane efekty, trzeba go powtarzać co 2 lata.

Zabiegi chirurgiczne

Powiększanie penisa metodą operacyjną wykorzystuje fizjologiczny fakt, iż około 30% długości członka znajduje się wewnątrz ciała. Zadaniem chirurga jest „uwolnienie” tej części prącia. W tym celu wykonuje się:

 • Nacięcie wiązadeł wieszadłowych – metoda ta polega na przecięciu wiązadła mocującego i odseparowaniu więzadła podwieszającego od kości łonowej. Czasem wykonuje się też plastykę miejscową lub usuwa okoliczne zrosty. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest wysuniecie prącia z ciała na długość od 2 do 5 cm – w zależności od budowy anatomicznej. Sama operacja trwa do dwóch godzin i wykonywana jest w płytkiej narkozie. Po 7 dniach mężczyzna stawia się na kontrolę i zdjęcie szwów. Bardzo ważne jest, aby po zabiegu przez około 6 miesięcy wykonywać ćwiczenia z obciążnikami. Ich celem jest rozciąganie tkanek – na dłuższą metę ma to zapobiec ponownej absorbcji odsłoniętej części penisa do jamy brzusznej. Jedną z największych zalet tej metody jest jej trwałość. Wadą – znaczna ingerencja w ciało i ryzyko efektów ubocznych, przede wszystkim zaburzeń erekcji.
 • Metoda MISL , czyli Minimalnie Inwazyjna Operacja przy użyciu Lasera (ang. Minimally Invasive Surgery with Laser) łączy w sobie zalety operacyjnego i nieoperacyjnego powiększania penisa. Podczas zabiegu wykonuje się opisane wcześniej nacięcie wiązadeł wieszadłowych, jednak nie z użyciem skalpela, lecz lasera. Taka metoda niesie ze sobą mniejsze ryzyko efektów ubocznych. Jednocześnie wykonuje się podskórną iniekcję pobranej od pacjenta tkanki tłuszczowej do penisa.
 • Odsysanie tłuszczu – metoda ta polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i włosów łonowych z okolic nasady penisa. Dzięki temu udaje się uzyskać efekt powiększenia jego długości, jednak jest to efekt przede wszystkim wizualny.

sposoby na powiększenie penisa

Temat chirurgicznego powiększania penisa jest dość kontrowersyjny. Na krok ten najczęściej decydują się panowie, którym nie pomogły inne metody, np. pompki lub regularne stosowanie tabletek. Trzeba też podkreślić, iż specjaliści nie wykonują tego typu zabiegów każdemu mężczyźnie, który chce powiększyć penisa. Operację trzeba traktować raczej jako ostateczność i dać sobie czas na przemyślenie tego poważnego kroku.

Mężczyźni już od wieków poszukują rozwiązań, które pozwolą im powiększyć penisa, a co za tym idzie podnieść samoocenę i wzmocnić pewność siebie w sypialni. Nie wszystkie dostępne sposoby są tak samo skuteczne. Nie wszystkie też gwarantują bezpieczeństwo – niektóre powodują efekty uboczne, przez co mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Poszukując więc sposobów na powiększenie penisa, kieruj się rozsądkiem. Często najbardziej skuteczne okazują się metody naturalne, takie jak ćwiczenia i dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Jeśli czujesz potrzebę powiększenia swojego członka, możesz o to zawalczyć i osiągnąć prawdziwą satysfakcję – pamiętaj jednak o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie!

Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

Napisz komentarz