Jelqing to ćwiczenia rozciągające penisa, które częstokroć przedstawiane są jako najlepsze, domowe rozwiązanie na większego penisa. Czy faktycznie jelqing jest tak skuteczny? Na czym polega i jak ćwiczyć penisa, by stał się on dłuższy i grubszy?

Kompleks „małego penisa” to zjawisko, które dosięga sporego grona mężczyzn. Dla wielu Panów, wielkość (długość i grubość) członka stanowi swoistą miarę męskości. Nic więc dziwnego w tym, że wielu z nich poważnie myśli o zabiegach powiększających penisa.

W wielu przypadkach, w pierwszej kolejności mężczyźni testują wszelkie dostępne domowe rozwiązania. Wynika to z faktu, iż są one tanie (w przypadku Jelqingu – praktycznie nie wymagają żadnych nakładów finansowych) i nie zmuszają do dzielenia się swoimi kompleksami ze specjalistą.

Jelqing jako domowy sposób na powiększenie penisa, którego realizacja jest prosta i tania – idealnie wpisuje się w oczekiwania Panów, którzy chcą zwiększyć gabaryty członka w domowym zaciszu. Czy ta metoda pozwala osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty?

Czym właściwie jest Jelqing?

co to jest jelqing

Jelqing to metoda na wydłużenie i pogrubienie penisa, która polega na regularnej realizacji ćwiczeń. Mają one na celu rozciągnąć tkanki i tym samym – powiększyć penisa.

Jelqing znany również jako „metoda arabska” lub po prostu „jelq” to rozwiązanie cieszące się sporą popularnością. Czy wspomniane, duże zainteresowanie tym sposobem idzie w parze z jego rzeczywistą skutecznością? Czy jelqing to efektywne i bezpieczne rozwiązanie na długiego i grubego penisa?

Jelqing na powiększanie penisa – na czym polega?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, jelqing to ćwiczenia powiększające penisa, których celem jest zwiększenie objętości tkanek. Ma to pozwolić na uzyskanie trwałej, widocznej poprawy wielkości prącia.

Metoda arabska jest na tyle popularna, że klasyfikuje się co najmniej kilka różnych technik rozciągania penisa. Obok klasycznego jelqingu wyróżnia się:

 • rozciąganie na boki
 • dwustronne rozciąganie
 • unoszenie penisa z obciążeniem

Natomiast, należy mieć świadomość, że każda mniej znana metoda – niesie za sobą pewnego rodzaju ryzyko. Wszak, niewielka ilość opinii, w połączeniu z niezbyt precyzyjnymi (by nie powiedzieć amatorskimi) instrukcjami sprawia, że wykonywanie takich ćwiczeń może być niebezpieczne. W związku z powyższym, sugerujemy skoncentrować się na klasycznym jelqingu.

Klasyczny jelqing to technika, której realizacja powinna przebiegać następująco:

 1. Złap penisa u podstawy palcem wskazującym i kciukiem (stwórz tzw. „pierścień”; uchwyt powinien być na tyle mocny, by doszło do znaczącego zwiększenia ciśnienia krwi w członku).
 2. Przesuwaj dłoń ku górze (aż do żołędzi), a następnie zatrzymaj ruch.
 3. Powtórz powyższy ruch drugą ręką.

Jelqing, choć wielu osobom kojarzy się z masturbacją, to zdecydowanie bardziej przypomina inną czynność, a mianowicie – dojenie krowy.

Zasady wykonywania klasycznego jelqingu – o czym musisz pamiętać?

zasady wykonywania jelqingu

Penis to narząd niezwykle delikatny, dlatego też – podczas realizacji tego ćwiczenia musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Ich przestrzeganie może uchronić Cię przed bolesnymi urazami (które – notabene – zmuszą Cię do niechcianej wizyty u specjalisty):

 • Przed rozpoczęciem właściwych ćwiczeń – należy przeprowadzić tzw. „rozgrzewkę”, tj. ćwiczenia rozciągające członka.
 • Podczas realizacji ćwiczeń rozciągających zaleca się korzystać z lubrykantów (w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia przetarć i podrażnień).
 • Realizacja jelqingu powinna przebiegać w niepełnej erekcji, w przeciwnym wypadku uniemożliwi to dostateczne rozciąganie tkanek.
 • Chwyt penisa powinien być dostatecznie mocny, ale przy tym na tyle ostrożny by nie doszło do powstania siniaków.
 • Czas trwania ćwiczeń powinien oscylować w granicach 15-30 minut.
 • Ćwiczenia powinny być realizowane codziennie.
 • W celu regeneracji uszkodzonych tkanek zaleca się 24 godziną przerwę co około 2-3 dni.

Co oczywiste, aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty – niezbędna jest regularność i długotrwała realizacja ćwiczeń. Trudno się bowiem spodziewać, by jednorazowa sesja jelqingu przyniosła trwałe i zauważalne efekty.

Uwaga! Każdy organizm może inaczej reagować na ćwiczenia. W przypadku pojawienia się siniaków lub jakichkolwiek innych niepokojących zmian na członku, należy przerwać terapię i wrócić do niej dopiero po wyeliminowaniu defektów.

Bezpieczeństwo realizacji ćwiczeń rozciągających

Zapewne większość lekarzy specjalistów, odradzałaby realizację powyższych ćwiczeń rozciągających z uwagi na ryzyko. Jelqing – choć przez wielu przedstawiany jako bezpieczna i wygodna metoda, wymaga nie tylko realizacji zgodnej z instrukcją, ale także ogromnego wyczucia. Wszak, bardzo łatwo – mówiąc kolokwialnie – przeholować i doprowadzić do bolesnych urazów.

Przy czym, granica skuteczności jest bardzo cienka – zbyt delikatne obchodzenie się z penisem może sprawić, że nawet długotrwała realizacja ćwiczeń – będzie nieefektywna.

Czy jelqing jest skuteczny? Efekty realizacji ćwiczeń rozciągających.

efekty jelqingu

Jelqing to niewątpliwie bardzo ciekawa alternatywa dla profesjonalnych rozwiązań na powiększenie penisa. Jednakowoż, trudno mówić o jelqingu jako metodzie gwarantującej określone rezultaty. Rozciągliwość tkanek – z punktu widzenia medycyny jest jak najbardziej możliwa, acz trudno oszacować – jakie rezultaty można osiągnąć korzystając z tej metody.

Przy czym – warto zaznaczyć, że raczej będą to niewielkie zmiany. Trudno bowiem spodziewać się by w bezpieczny sposób można było powiększyć objętość tkanek o kilkadziesiąt procent. Dlatego też, sugerujemy nie budować wybujałych oczekiwań. Efekty w postaci wydłużenia prącia o 1-3 centymetry powinny stanowić maksimum tego, co można osiągnąć.

Opinie o Jelqingu – co o tych ćwiczeniach sądzą mężczyźni?

opinie o jelqingu

Z uwagi na fakt, iż powiększanie penisa jest swojego rodzaju tematem tabu – opinii na temat jelqingu możemy szukać jedynie wśród anonimowych internautów – na forach oraz portalach tematycznych. Wszak, rzadko kiedy mężczyźni skorzy są do rozmowy na temat swoich intymnych kompleksów.

W Internecie na temat jelqingu można przeczytać naprawdę sporo. Wynika to przede wszystkim z faktu, że sieć gwarantuje anonimowość. Niestety, w przypadku takowych opinii, bardzo trudno o weryfikację ich autentyczności. Fakt, iż lwia część Panów ma tendencję do zawyżania rozmiarów swojego penisa,  potęguje wątpliwości  dotyczące wiarygodności recenzji jelqingu publikowanych w Internecie. Tym samym – częstokroć opinie mogą być przekłamane.

Skuteczność jelqingu nigdy nie została potwierdzona klinicznie, dlatego też jedynym świadectwem efektywności tej metody na powiększenie członka są opinie użytkowników, których – jak nie trudno zauważyć – niestety nie można brać za pewnik.

Czy warto stosować jelqing na powiększenie penisa?

Wielkość członka dla wielu mężczyzn ma ogromne znaczenie, dlatego też zrozumiałym jest fakt, iż jelqing to metoda ciesząca się aż tak dużą popularnością. Mimo tego, odpowiedź na pytanie „czy warto?”, jest więcej niż trudna.

Wszystko z uwagi na wątpliwą skuteczność, która nigdy nie została potwierdzona badaniami klinicznymi. Owszem, opinie mężczyzn – mogą stanowić pewien wyznacznik, jednakowoż – z uwagi na charakter zabiegu – trudno zweryfikować ich autentyczność. Do wszelkich recenzji tego rozwiązania warto podchodzić ze sporym dystansem.

Natomiast, jeśli już zdecydujemy się na wykorzystanie tej metody – musimy pamiętać nie tylko o podstawowych zasadach dotyczących bezpieczeństwa, ale także o:

 • systematyczności – tylko regularne wykonywanie ćwiczeń rozciągających tkanki może przynieść satysfakcjonujące efekty, pojedyncze ćwiczenia są nieefektywne
 • monitoringu postępów i wytrwałości – staraj się regularnie mierzyć penisa i oceniać efekty, jednocześnie nie oczekuj efektu „wow” po kilku sesjach ćwiczeń

Reasumując, jelqing może (ale nie musi!) okazać się dobrym sposobem na powiększenie penisa. Z uwagi na fakt, iż to rozwiązanie nie wymaga absolutnie żadnych nakładów finansowych – warto je przetestować. Przy czym, nawet w przypadku gdyby jelq okazał się skuteczny – nie powinniśmy spodziewać się „spektakularnych” wzrostów.

Powiększanie penisa w domu: ALTERNATYWY DLA JELQINGU

Jelqing to niejedyna metoda powiększania penisa w domu. Obok metody arabskiej wyróżnia się również inne ćwiczenia rozciągające, pompowanie penisa czy stosowanie specjalistycznych środków (żeli oraz tabletek na powiększenie penisa). Spośród wszystkich domowych rozwiązań trudno wybrać tę najlepszą, choć – z całą pewnością na szczególne wyróżnienie zasługuje formuła kryjąca się pod nazwą Member XXL.

Member XXL to rozwiązanie określane mianem „najlepszych tabletek na powiększanie penisa”. Na oficjalnej stronie produktu (Member XXL), możemy przeczytać, że półroczna terapia tym środkiem pozwala powiększyć członka o nawet 8-9 centymetrów. Co więcej, producent zauważa, że efekty zauważalne są już po 30 dniach (penis jest większy średnio o 2 centymetry), co niestety rzadko ma miejsce w przypadku jelqingu.

Member XXL

Bardzo ważnym atutem tabletek Member XXL jest to, iż bazują tylko i wyłącznie na naturalnych ekstraktach, dzięki czemu bezpieczeństwo ich stosowania stoi na najwyższym możliwym poziomie. Skład Member XXL oparty jest na:

 • l-argininie
 • ekstrakcie z kozieradki
 • palmie sabałowej
 • buzdyganku naziemnym (tribulus terrestris)
 • ekstrakcie z owoców cytryńca chińskiego
 • ekstrakcie z korzenia żeń-szenia koreańskiego
 • ekstrakcie z szafranu
 • ekstrakcie z pieprzu czarnego

Kompozycja składników uzupełniona jest witaminami (E, B6) oraz cynkiem.

To co wyróżnia, Member XXL na tle innych rozwiązań tego typu, to fakt, iż produkt jest świetnie opiniowany. Trudno o produkt, który mógłby pochwalić się lepszymi recenzjami, aniżeli Member XXL.

Member XXL prócz swoich właściwości powiększających ma zapewniać lepszą (mocniejszą) erekcję oraz bardziej zintensyfikowane doznania seksualne.

Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

1 Komentarz

 1. Panowie uważajcie na jelqing! Kiedyś pochopnie wypróbowałem tej metody i niestety narobiłem sobie krzywdy. A wiecie jak to jest z takimi problemami trzeba sobie radzić samemu bo do lekarza wstyd iść.
  Dlatego chciałbym Was przestrzec zawczasu! Nie wiem czy ja robiłem coś nieodpowiednio, czy ta metoda z góry jest skazana na niepowodzenie. Na początku wszystko wyglądało obiecująco, jednak potem pojawiły się nieestetyczne plamki i długo schodziły.
  Nie polecam

Napisz komentarz