L-arginina na potencję to odpowiedź na potrzeby wszystkich mężczyzn, których życie intymne nie jest powodem do satysfakcji. Jako składnik wielu preparatów, odgrywa bardzo istotną rolę w eliminowaniu zaburzeń seksualnych i cieszy się od lat dużą popularnością. Jest przy tym w pełni bezpieczna dla ludzkiego zdrowia i można przyjmować ją nawet na przestrzeni wielu miesięcy – bez obaw o wystąpienie jakichkolwiek skutków ubocznych. Co warto o niej wiedzieć?

Problemy z potencją dotykają panów w różnym wieku – oczywiście większość z nich to mężczyźni po 40. roku życia, jednak zaburzenia erekcji zdarzają się również tym młodszym. To kłopot, który przyczynia się do obniżenia samooceny i samopoczucia, a także wpływa negatywnie na związek.

Dlatego też, w przypadku zauważenia problemu, warto rozpocząć kurację polegającą na przyjmowaniu odpowiednich substancji aktywnych, których działanie zostało potwierdzone przez specjalistów. Jedną z nich jest bez wątpienia L-arginina.

Co to jest L-arginina?

L-arginina (inaczej kwas 2-amino-5guanidynowalerianowy) to związek chemiczny, który zalicza się do grupy aminokwasów białkowych o pochodzeniu roślinnym. Występuje naturalnie w ludzkim organizmie i może być przyjmowana z zewnątrz, ponieważ nie wywołuje jakichkolwiek reakcji ubocznych.

L-arginina posiada liczne właściwości prozdrowotne:

 • usprawnia proces produkcji hormonu wzrostu;
 • przyczynia się do zwiększenia masy mięśniowej;
 • usuwa szkodliwe substancje z organizmu, takie jak amoniak;
 • powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych;
 • zmniejsza ryzyko chorób serca, udarów i zakrzepów;
 • oddziałuje pozytywnie na mikroflorę jelit;
 • wspiera system odpornościowy;
 • zwiększa produkcję wartościowych związków, takich jak tlenek azotu.

To jednak nie wszystko. Stosowana jest również w celu leczenia zaburzeń potencji, stanowiąc nieocenione wsparcie dla mężczyzn w różnym wieku.

L-arginina na potencję. Jak działa?

L-arginina na potencję

Potencja to zdolność do odczuwania i przeżywania reakcji seksualnych. Umożliwia odbywanie stosunków intymnych i czerpanie z nich satysfakcji. Jej oznaką jest silna erekcja, stymulowana bodźcami wzrokowymi, słuchowymi i dotykowymi.

Pod wpływem różnego rodzaju czynników zewnętrznych oraz wieku, pojawiać się mogą zaburzenia potencji, w wyniku których chęć do obcowania z płcią przeciwną staje się mniejsza, a osiągnięcie pełnego wzwodu okazuje się być problematyczne dla wielu mężczyzn.

Trudności w odczuwaniu i przeżywaniu reakcji seksualnych mogą mieć podłoże emocjonalne, hormonalne lub naczyniowe. Jedną z kluczowych przyczyn problemów z potencją jest niedobór tlenku azotu, który powoduje rozkurcz naczyń krwionośnych i poprawia przepływ krwi do ciał jamistych penisa. Jego braki prowadzą do trudności w osiągnięciu wzwodu i wpływają negatywnie na życie intymne wielu mężczyzn.

Na szczęście istnieją substancje aktywne, które pozwalają uzupełnić niedobór tlenku azotu – jedną z nich jest właśnie L-arginina. Pomoże ci ona zwalczyć problem i przywrócić satysfakcję płynącą z życia seksualnego.

L-arginina na erekcję. Jak działa?

L-arginina na erekcję

L-arginina powoduje, że tlenek azotu jest produkowany w ludzkim organizmie w większych ilościach. Dzięki temu znacznie usprawniony zostaje przepływ krwi, która może bezproblemowo docierać do ciał jamistych prącia – to z kolei kluczowy czynnik pozwalający na osiągnięcie erekcji. Suplementacja argininy pomoże ci w stosunkowo krótkim czasie pozbyć się problemów z potencją i ponownie cieszyć się udanym życiem intymnym.

 Stosując regularnie L-argininę, będziesz mógł również liczyć na wzrost produkcji spermy oraz zwiększenie ruchliwości plemników, co z kolei przyczyni się do zwalczenia problemu niepłodności. Zyskasz przy tym lepsze samopoczucie i o wiele skuteczniej zadbasz o swoje zdrowie.

Przeciwwskazania i potencjalne skutki uboczne stosowania

Jak wspomnieliśmy wcześniej, uzupełnianie L-argininy z zewnątrz jest jak najbardziej możliwe, ponieważ występuje ona naturalnie w ludzkim organizmie i ma wyłącznie właściwości prozdrowotne. Nawet stosując ją na przestrzeni kilku miesięcy, nie musisz obawiać się jakichkolwiek skutków ubocznych.

Oczywiście w celu uzyskania najlepszych efektów, należy przyjmować jej odpowiednie ilości – optymalna dawka to 5 g na dobę. Nie oznacza to jednak, że w przypadku niedoborów nie można sięgnąć po więcej argininy, np. 30 g. W takim wypadku jednak najbezpieczniej będzie skonsultować się z lekarzem.

Pamiętaj – L-arginina może być dostępna pod wieloma postaciami i zawsze warto wybierać tę sprawdzoną, z dobrego źródła. Regularne, długotrwałe przyjmowanie np. chlorowodorku L-argininy może doprowadzić do pewnych dolegliwości, związanych przede wszystkim z pracą wątroby, nerek oraz żołądka.
SPRAWDŹ TAKŻE: Jak poprawić erekcję domowym sposobem po 30, 40, 50 i 60-tce?

Najlepsze suplementy z L-argininą

W celu uzyskania najlepszych efektów stosowania L-argininy, warto sięgnąć po odpowiednie suplementy diety na potencję, które posiadają w swoim składzie również inne cenne substancje aktywne. Wysoka skuteczność terapii będzie możliwa tylko wtedy, gdy zastosujesz sprawdzone preparaty, posiadające pozytywne opinie – my polecamy szczególnie dwa, czyli Eron Plus i Member XXL.

Eron Plus

Eron Plus

Pierwszym wysokiej jakości suplementem jest Eron Plus, na którego skuteczne działanie wpływa nie tylko L-arginina. Potencja może zostać przywrócona również dzięki innym składnikom, jakie zawiera. Mowa tutaj o:

 • korzeniu maca, który jest silnym afrodyzjakiem i podnosi popęd seksualny, a także przyczynia się do wzmocnienia erekcji oraz produkcji plemników;
 • buzdyganku naziemnym, który – dzięki zawartości polifenoli, saponin czy indoli – skutecznie podnosi poziom testosteronu i zwiększa męskie libido;
 • żeń-szeniu koreańskim, który nie tylko zwiększa możliwości seksualne mężczyzn, ale również dodaje energii, niweluje stres i poprawia codzienne samopoczucie;
 • kozieradce pospolitej, która poprawia ukrwienie ciał jamistych i umożliwia osiągnięcie silnej, długotrwałej erekcji.

Takie połączenie odpowiednio wyselekcjonowanych substancji aktywnych czyni Eron Plus jednym z najskuteczniejszych preparatów dostępnych bez recepty. Pozwoli ci usunąć przyczyny problemów z potencją, zapewni silniejszą erekcję i sprawi, że doznania seksualne znów będą satysfakcjonujące – zarówno dla ciebie, jak i twojej partnerki.

Member XXL

Member XXL

Drugi preparat to nie tylko sposób na potencję, ale również… powiększenie i pogrubienie penisa. Regularna suplementacja może przynieść efekt w postaci członka dłuższego o 2 cm już po kilku tygodniach. Najlepszy efekt uzyskuje się jednak po 4-5 miesiącach stosowania – wtedy, według informacji producenta, twoja męskość może stać się dłuższa nawet o 8 cm.

Wpływ na to ma oczywiście odpowiedni skład – oprócz wspomnianej już L-argininy, wyciągu z kozieradki, żeń-szenia i buzdyganka naziemnego, Member XXL zawiera również:

 • ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego, dzięki któremu ciała jamiste penisa będą wypełnione większą ilością krwi, co wpłynie nie tylko na erekcję, ale również wielkość członka;
 • ekstrakt z szafranu, który jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych składników umożliwiających walkę z zaburzeniami potencji;
 • ekstrakt z czarnego pieprzu, który także zwiększa objętość ciał jamistych.

Odpowiednia selekcja substancji aktywnych sprawiła, że Member XXL jest środkiem znanym i cenionym wśród mężczyzn. Dzięki niemu spełnisz oczekiwania swojej partnerki – zarówno pod kątem możliwości seksualnych, jak i wielkości penisa.

Warto dodać, że oba wymienione wyżej suplementy diety są nie tylko skuteczne, ale również w pełni bezpieczne dla zdrowia mężczyzny. Dlatego też możesz korzystać z nich nawet na przestrzeni wielu miesięcy, bez obaw o jakiekolwiek skutki uboczne.

Stosowanie L-argininy na potencję – czy warto?

Stosowanie L-argininy – czy warto

Jak najbardziej. Wpływa ona pozytywnie zarówno na potencję, jak i erekcję, przywracając ochotę na seks oraz zwiększając możliwości mężczyzn. Dzięki suplementacji odpowiednich preparatów możesz już po kilku tygodniach zobaczyć znakomite efekty i zaskoczyć swoją partnerkę.

Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

Napisz komentarz