Masaż piersi w pierwszej kolejności może kojarzyć się ze stymulacją mającą na celu pobudzenie seksualne. Nie możemy zaprzeczyć, że to czynność sprawiająca przyjemność zarówno samej masowanej, jak i wykonującemu go często mężczyźnie. Czy jednak tylko o przyjemność chodzi? Prawidłowo wykonany masaż biustu wpłynie również korzystnie na ogólne zdrowie kobiety. Okazuje się, że uzyskane efekty są zarówno wizualne, jak i psychiczne czy zdrowotne.

Piersi są jednym z najwrażliwszych skrawków ciała kobiety. Codzienny ich masaż sprawi więc ogrom przyjemności, a dodatkowo da oszałamiające efekty. Nie wiesz, jak to robić? W naszym artykule zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zarówno samych technik jego wykonywania, jak i pozytywnych skutków, które wkrótce u siebie zauważysz. Na wstępie chcemy też zaznaczyć, że prawidłowo wykonany masaż piersi nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych dla poddającej się zabiegowi kobiety.

Podstawowe zasady masażu piersi

Bardzo ważne jest, by odpowiednio potraktować kobiece piersi – masaż musi być więc wykonany prawidłowo. Niezależnie od wybranej techniki, trzeba przestrzegać kilku bardzo prostych zasad, które zapewniają „skuteczność” całemu zabiegowi. O czym musisz pamiętać?

  1. Przede wszystkim kontroluj ruchy rąk. Muszą być opanowane, pewne, ale i delikatne. Nie ściskaj nadmiernie piersi, by nie uszkodzić struktury ich naczynek krwionośnych, szczególnie włosowatych. Jeśli masaż wykonuje mężczyzna, musi dokładnie słuchać, co mówi do niego partnerka. Jeśli boli, konieczne jest zmniejszenie intensywności nacisku.
  2. Dobrze, jeśli na skórę nałożone będą odpowiednie preparaty ujędrniające biust. Wśród nich na uwagę zasługują przede wszystkim kremy z zawartością tłuszczu i witaminy C, która jest budulcem kolagenu. Dla komfortu obu stron i uniknięcia niechcianych podrażnień, mile widziane jest również odpowiednie nawilżenie – skóra piersi jest delikatna, więc warto stosować specjalne olejki.
  3. Gdy podstawowe założenie stanowi ujędrnienie piersi poprzez ich masaż, istotne jest wprowadzenie zmian zarówno w diecie, jak i całym stylu życia. Dowiedziono bowiem, że odżywianie może mieć wpływ na jędrność i wielkość biustu. Stąd też coraz częściej możemy przeczytać o tzw. dietach na powiększenie piersi. Ogromne znaczenie ma także regularna aktywność fizyczna, w tym szczególną uwagę należny poświęcić specjalnym ćwiczeniom na biust. Czasami dobrze jest również przyjmować odpowiednie suplementy, ale należy skonsultować ich rodzaj z lekarzem.
Sprawdź również ProBreast Plus tabletki na powiększenie piersi oraz krem ujędrniający, którego możesz użyć podczas masażu:

Podstawowe zasady masażu piersi

Warto podkreślić, że masaż biustu może wykonywać zarówno sama kobieta, jak i jej partner. Może on stanowić grę wstępną przed zbliżeniem lub być standardową formą przyjemności oferowaną sobie samej czy komuś bliskiemu. Niewątpliwie warto, o czym dowiecie się z kolejnej części naszego artykułu.

Jakie efekty daje masaż piersi?

Żeby przekonać cię, że warto codziennie masować swój biust, zaczniemy od najważniejszego – odpowiedzi na pytanie, jakie efekty to przynosi. Czy jedyne, co od razu zauważysz, to przyjemność? Okazuje się, że to najbardziej naturalne wsparcie zdrowia i wyglądu twoich piersi, na jakie możesz sobie pozwolić. W dodatku zupełnie za darmo! Poznaj zalety regularnego masowania biustu.

Powiększenie biustu

Powiększenie biustu

Jeśli zastanawiasz się, czy warto codziennie masować piersi, pierwszym argument „za” jest z całą pewnością efekt powiększenia biustu.  Jeśli ty lub twój partner wykonujecie odpowiednie ruchy, dochodzi do polepszenia się ukrwienia tkanek i produkcji żeńskich hormonów płciowych. Musisz jednak wiedzieć, że to czasowy wzrost, dlatego masaż należy wykonywać regularnie – najlepiej kilka razy w tygodniu.

W trakcie masowania piersi możecie korzystać również z olejków. Dostępne są również specjalne kremy na powiększenie biustu, które podnoszą komfort obu stron w czasie wykonywanych czynności. Pięknie pachną, zapewniają nawilżenie, a jednocześnie poprawiają efekt wizualny, na którym ci zależy.

Ujędrnienie biustu

Warto zdawać sobie sprawę, że niezależnie od ogólnej kondycji organizmu, piersi nigdy nie nabiorą masy mięśniowej. Powód jest bardzo prosty – w ich wnętrzu po prostu nie ma mięśni. Jedynym naturalnym sposobem, by uzyskać ich jędrność i cieszyć się pięknym wyglądem, jest właśnie masaż. Lepiej odżywione i skuteczniej zregenerowane tkanki prezentują się niebywale, a ty zapominasz o kompleksach związanych z kiepskim wyglądem piersi. Pierwsze efekty widoczne są po około miesiącu codziennego masowania.

Ograniczenie ryzyka wystąpienia guzów, cyst i nowotworów

Ograniczenie ryzyka wystąpienia guzów, cyst i nowotworów

Masaż piersi to jednak nie tylko poprawa ich wyglądu i twojego samopoczucia związanego z wizerunkiem. W jego czasie możesz wykryć wszelkiego rodzaju zmiany i zgrubienia w ich obrębie, które mogą być pierwszą oznaką poważnych schorzeń, np. nowotworów. Warto zdawać sobie również sprawę, że masaż biustu usprawnia krążenie krwi oraz limfy, tym samym tkanki pozostają lepiej odżywione i mogą dłużej zachować zdrową strukturę. Łączysz więc przyjemne z naprawdę pożytecznym.

Zmniejszenie bolesności piersi

Jeśli masaż biustu wykonany jest naprawdę dobrze i z zachowaniem zasad, o których powiemy za chwilę, skutecznie minimalizuje napięcie mięśniowe i towarzyszący nieprzyjemny ból. Warto zauważyć, że dla wielu kobiet to jedyna skuteczna metoda, by złagodzić bolesność w trakcie menstruacji. Przyspieszenie i usprawnienie krążenia krwi i limfy to jeden z mocnych argumentów za tym, by nauczyć się różnych metod masażu, a następnie wprowadzić go w swój codzienny rytuał.

Poprawa kondycji skóry

Poprawa kondycji skóry

Kolejnym powodem, dla którego warto często wykonywać masaż biustu, jest szybka regeneracja skóry. Oczywiście, w ten sposób ujędrniamy piersi i optycznie je powiększamy, ale także możemy przeciwdziałać powstawaniu rozstępów czy zmarszczek.

Techniki masażu piersi

Masaż biustu, by nie niósł za sobą negatywnych konsekwencji, musi być odpowiednio wykonany. Dzięki temu efekty przerosną nasze najśmielsze oczekiwania! Musisz wiedzieć, że istnieje sporo różnych technik masowania piersi. Niektóre możesz wykonywać samodzielnie, do innych niezbędny jest partner. My wybraliśmy kilka, które naszym zdaniem będą najciekawsze – także dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego.

Ciepły i zimny masaż

masaż ciepły i zimny

Tego rodzaju masaż piersi możesz wykonywać pod prysznicem. W tym przypadku nie możemy mówić o klasycznej formie, bo tak naprawdę sprowadza się do stosowania wody o zróżnicowanej temperaturze. Jak wykonać tego rodzaju masaż biustu?

  • Ukierunkuj strumień wody bezpośrednio na swoje piersi.
  • Zacznij od ciepłej, by następnie w dość zdecydowany sposób zmienić ją na znacznie chłodniejszą.
  • W czasie trwania całej kąpieli zmieniaj jej temperaturę ok. 5-6 razy. Odżywisz i dotlenisz skórę i tkankę piersi.

Co zyskasz? Biust masowany naprzemiennie ciepłą i zimną wodą jest lepiej odżywiony, a zatem wkrótce zauważysz jego wyraźne ujędrnienie. Skorzystają z niego również twoje mięśnie. Niektórzy nazywają go z tego powodu „masażem pośrednim”. Spróbuj, a na pewno dołączysz do wielu zadowolonych kobiet, które chętnie dzielą się opiniami w Internecie.

Masaż kolistych ruchów

W tym przypadku biust masujemy dłonią, stosując ruchy koliste. Pamiętaj jednak o pomijaniu sutków i brodawek (ze względu na brak korzyści). Masuj wyłącznie piersi, ale w niedalekiej od ich punktu centralnego odległości.

Jakich efektów możesz się spodziewać? Przede wszystkim po około miesiącu stosowania takiego rozwiązania (ok. 30-40 cyklów) zauważysz wyraźnie ujędrnienie swoich piersi. Ich delikatna skóra zostanie pobudzona, co wpłynie również na ich tkankę. Ta technika ma spore znaczenie również dla samego powiększenia gruczołów znajdujących się wewnątrz piersi.

Delikatny masaż ugniatający

Delikatny masaż ugniatający

Masaż ugniatający piersi rozpocznij od ich okolic – najlepiej, by wykonywał go twój partner. Powinien zacząć od uciskania barków, ramion i nasady biustu. Następnie należy bardzo delikatnie głaskać okolice dekoltu, po czym przejść do piersi i później – mostka. Na samym końcu dochodzi do delikatnego masażu samych piersi, a właściwie okolic sutków. W tym miejscu warto wprowadzić wcześniej wspomniany masaż kolisty.

Efekty tego rodzaju masażu to przede wszystkim optyczne powiększenie biustu. Ponadto dochodzi do ujędrnienia piersi i ich okolic, w tym przede wszystkim skóry dekoltu, gdzie szybko tworzą się zmarszczki. Warto spróbować dodać tego rodzaju masaż do swojego życia erotycznego – sprawdzi się jako forma podniecającej gry wstępnej.

Masowanie z kostkami lodu

Przyłożenie kostek lodu bezpośrednio do skóry sprawi, że bardzo szybko się rozpuszczą. Aby masować biust z wykorzystaniem ich zimna, najlepiej wrzucić je do foliowego woreczka. Niektóre panie narzekają na zbyt intensywne uczucie zimna – w takiej sytuacji można użyć także cienkiego ręcznika, by zminimalizować niepotrzebny dyskomfort.

Regularne stosowanie tego rodzaju praktyk daje niesamowite efekty. Po prostu nie ma skuteczniejszej metody, która bezpośrednio oddziałuje na naczynia krwionośne piersi. Krew i limfa przepływają znacznie efektywniej. Wpływa to również na samą skórę, która staje się gładka i ujędrniona.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny piersi jest dla tych, którzy są bardzo drobiazgowi. Co do zasady bowiem nie różni się znacząco od tego wykonywanego kolistymi ruchami. W nim jednak istotne są liczby, na których w tamtym przypadku nikt się nie skupiał.

Masaż klasyczny również wykonuje się kolistymi ruchami. Z perspektywy osoby patrzącej na biust należy zacząć go od prawej piersi i masować ją zgodnie ze wskazówkami zegara, natomiast lewą w kierunku odwrotnym. Ruchów nie powinno być więcej niż 300. Jakie są efekty? Ten zabieg stosowany jest przede wszystkim po to, by optycznie powiększyć biust. Uznaje się, że jest najskuteczniejszy ze wszystkich.

Wskazania do realizacji masażu biustu

Niemal każda kobieta zasługuje na regularny masaż biustu. Może wykonywać go sama lub poprosić o pomoc partnera, co wcale nie jest jednoznaczne z rozpoczęciem gry wstępnej. Na pewno dobrze się na niego zdecydować w okresie zwiększonego napięcia – kiedy w twoim życiu mnoży się stres, masz dużo obowiązków lub jesteś zwyczajnie zmęczona.

Masaż biustu powinien być wykonywany również wtedy, gdy walczysz z bólem – szczególnie menstruacyjnym. Wydzielająca się na skutek dotyku oksytocyna działa bowiem rozkurczowo.

Masaż piersi to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które martwią się wyglądem swoich piersi. Jeśli chcesz zachować lub właśnie poprawić ich jędrność, spróbuj zacząć od najprostszego masażu ciepłą i zimną wodą podczas kąpieli. To zaledwie 10-15 minut dziennie, które sprawi, że wypoczniesz, lepiej się poczujesz i będziesz cieszyć się pięknym wyglądem swoich piersi.

Przeciwwskazania do realizacji masażu biustu

Przeciwwskazania do realizacji masażu biustu

W przypadku zdrowej kobiety, która prawidłowo wykonuje masaż piersi, przeciwwskazania niemalże nie istnieją. Wręcz przeciwnie – wszystkie zasługują na odrobinę przyjemności, a dodatkowo zyskają kontrolę nad stanem swojego biustu. Jako pierwsze też mogą odkryć każdą niepokojącą je zmianę gruczołu.

To właśnie guzki i cysty są powodem, by zaprzestać masowania piersi. Ważne jest jednak, by wybrać się w takiej sytuacji do ginekologa i radiologa, którzy sprawdzą, z czym dokładnie masz do czynienia. Masowanie zgrubień będących objawem choroby może je podrażnić i sprawić, że szybciej się rozrosną.

Zalety masażu piersi

Nie ulega wątpliwości, że zalety masażu piersi mocno górują nad jego wadami. Dlaczego dobrze jest się na niego zdecydować?

Przede wszystkim zapobiega wiotczeniu i opadaniu biustu. Wykonywany regularnie ujędrnia i odżywia piersi, opóźniając znacząco naturalne procesy starzenia. Musisz wiedzieć, że w czasie masażu wydzielają się różne hormony – m.in. estrogen, prolaktyna, oksytocyna. Wszystkie mają wpływ na tempo starzenia skóry, która staje się bardziej elastyczna i wygląda młodziej.

To idealne rozwiązanie dla kobiet po przebytej ciąży czy tych, które w ostatnim czasie zrzuciły sporo kilogramów. W ten sposób podniosą sobie poczucie własnej atrakcyjności. To zupełnie normalne, że każda kobieta chce czuć się dobrze w swoim ciele. Uniesiony biust w odpowiednim rozmiarze może dawać satysfakcję.

Nie sposób nie zauważyć, że masaż piersi koi stres i łagodzi napięcie. To również skutek działania oksytocyny, która niweluje poziom kortyzolu i pozwala rozluźnić się nawet po ciężkim dniu. Tym samym można powiedzieć, że dzięki masażowi piersi zyskujemy lepsze samopoczucie. Nie bez znaczenia pozostaje fakt wzmożonego przepływu krwi przez ich tkanki, dzięki czemu toksyny są szybciej usuwane z organizmu. Czujemy się lepiej i mamy więcej sił witalnych.

efekty masażu piersi

Należy podkreślić, że dobrze wykonywany masaż zwiększa prawdopodobieństwo wykrycia zmian we wczesnym stadium.

Podsumowanie

Masaż piersi wykonywany regularnie przynosi cały szereg pozytywnych efektów. Sam w sobie jest natomiast bardzo przyjemny i może stanowić grę wstępną do zbliżenia seksualnego. Przy zachowaniu odpowiedniej techniki, nie stanowi zagrożenia dla żadnej zdrowej kobiety. Oznacza to, że jest najlepszą z istniejących metod na ujędrnienie i powiększenie piersi.

Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

1 Komentarz

  1. Bardzo polecam wykonywanie masażu piersi! Jeśli nawet nie w celu jego ujędrnienia czy powiększania – to w celach profilaktycznych. Ja nigdy nie cieszyłam się zbyt obfitym biustem i kiedyś trafiłam właśnie na wykaz ćwiczeń, które miały wpłynąć na jego rozmiar. I bardzo cieszę się z takiego obrotu sprawy, bo dzięki temu regularnie masowałam swój biust, przez co udało mi się szybko wykryć guzka w prawej piersi. Na szczęście był niegroźny. Od tego czasu mówię kobietkom jaki eto ważne!

Napisz komentarz