Naturalne afrodyzjaki mogą znacząco wpłynąć na zwiększenie ochoty na intymne igraszki. Istnieje wiele produktów spożywczych, przypraw czy ziół, które nasilają pożądanie. Niektóre z nich zadziałają w przypadku obu płci, podczas gdy inne są przeznaczone specjalnie dla mężczyzn, u których wzmagają potencję, a jeszcze inne mają pobudzić libido u kobiet. Jakie naturalne afrodyzjaki działają najsilniej i mogą być świetnym sprzymierzeńcem wzajemnej miłości?

Wiele par narzeka na jakość swojego życia erotycznego. Panowie najczęściej oczekują od partnerek większej częstotliwości współżycia, na które one nie zawsze mają ochotę. Płeć piękna z kolei chciałaby, aby kochanek miał wysoką potencję, a sam seks trwał znacznie dłużej. Za pomocą naturalnych, łatwo dostępnych produktów można z łatwością wpłynąć na libido i wzajemne pożądanie. Istnieje wiele afrodyzjaków, które stosowano od setek lat w różnych kulturach, aby pobudzić zmysły kochanka. Warto wypróbować tego typu naturalne specyfiki. Są one bowiem bezpieczne w stosowaniu, a mogą faktycznie zintensyfikować przeżywanie rozkoszy u obojga partnerów.

Co to są afrodyzjaki?

Afrodyzjak to substancja wpływającą na wyraźne zwiększenie libido, co pozwala na znacznie intensywniejsze przeżywanie rozkoszy przez kochanków. Afrodyzjakiem mogą być warzywa, owoce, zioła, przyprawy, konkretne dania czy produkty pochodzenia zwierzęcego.

Historia afrodyzjaków sięga tysięcy lat wstecz, kiedy to wierzono w magiczne działanie różnych składników potraw i mikstur. Sporządzano nawet specjalne mieszanki, które miały spektakularnie zwiększyć energię seksualną. Środki te z powodzeniem stosowano w celu wzmocnienia pożądania u obu płci.

Dziś wiemy, że afrodyzjaki naturalne są cennym źródłem substancji odżywczych: białek, tłuszczy, węglowodanów złożonych oraz witamin, minerałów. W swoim składzie zawierają także ważne związki czynne biologicznie, które wykazują pozytywny wpływ na wydzielanie hormonów płciowych — testosteronu u mężczyzn, a estrogenów u kobiet. Afrodyzjak naturalny może też po prostu mieć kształt zbliżony do narządów intymnych, co silnie pobudza wyobraźnię u kochanków.

Naturalne afrodyzjaki. Które działają

Wyodrębniono trzy grupy afrodyzjaków:

  •  zwiększające pożądanie o obu płci — nasilają przede wszystkim wydzielanie endorfin wpływających na poprawę nastroju czy zwiększenie energii i sił witalnych; oraz serotoniny (hormonu szczęścia i przyjemności, uwalnianego m in. podczas seksu czy w momencie zakochania);
  • działające szczególnie w przypadku mężczyznzwiększając poziom testosteronu, wpływają na poprawę potencji, niwelują problemy z erekcją oraz pozwalają na znaczne wydłużenie stosunku seksualnego i jednocześnie silniejsze doznania w momencie szczytowania; do tej grupy możemy zaliczyć też afrodyzjaki podobne do kobiecych narządów intymnych;
  • przeznaczone specjalnie dla kobiet — zwiększają stężenie estrogenów, co podnosi libido i wpływają na większą częstotliwość chęci podejmowania współżycia; to również te produkty, które swoim kształtem przypominają męskiego członka.

Naturalne afrodyzjaki. Które działają?

Czy afrodyzjakiem faktycznie można skutecznie zwiększyć zainteresowanie seksem u siebie i partnera? Wiele zależy oczywiście od nas samych, naszego podejścia do życia i spraw intymnych oraz relacji panujących w związku. Afrodyzjaki działają przede wszystkim dlatego, że w nie wierzymy. Już samo rozpalenie zmysłów i wyobraźni może dużo zdziałać. Są jednak takie substancje, które faktycznie wpływają na potencję i potęgują miłosne doznania. Które z nich wykazują najsilniejsze właściwości zwiększające pożądanie? Istnieje co najmniej kilka tego typu specyfików. Działanie wielu z nich możliwe jest dzięki silnemu wpływowi na gospodarkę hormonalną.

 W każdym rejonie świata popularne są inne afrodyzjaki, obecnie jednak mamy praktycznie nieograniczony dostęp do wielu, nawet najbardziej egzotycznych produktów. Warto wykorzystać tę możliwość, aby skutecznie podnieść temperaturę w sypialni i w pełni zadowolić ukochaną osobę, wykorzystując wybrany przez nas afrodyzjak w kuchni.

Kakao i gorzka czekolada

Kakao i gorzka czekolada

Jednym z najbardziej znanych produktów wzmagających pożądanie jest kakao oraz gorzka czekolada (zawierająca minimum 60% kakao). Ten niezwykle smaczny produkt posiada w swoim składzie m.in. tryptofan. Związek ten jest jednym z elementów budulcowych serotoniny — hormonu zwiększającego poziom zadowolenia z życia i szczęścia odczuwanego na co dzień. Serotonina należy również do związków uwalnianych w ustroju w momencie, gdy jesteśmy zakochani oraz podczas seksu. Decyduje ona wtedy o silnych doznaniach erotycznych i odczuwaniu rozkoszy. Kakao, jako naturalny afrodyzjak jest ponadto źródłem fenyloetyloaminy z grupy tzw. endorfin. Endorfiny dodają energii, poprawiają nastrój i pobudzają do działania, także podczas łóżkowych igraszek.

Korzeń maca

Ta roślina rosnąca w Ameryce Południowej, głównie w Peru i Brazylii, od setek lata stosowana była przez tamtejszą ludność na podniesienie libido i problemy z potencją. Korzeń maca nasila produkcję testosteronu u mężczyzn, co przyczynia się do zwiększenia sił i pokładów energii, również seksualnej, eliminuje m.in. problemy z erekcją. Maca wykazuje pozytywne działanie także u kobiet — niweluje dysfunkcje seksualne i zwiększa ochotę na intymne zbliżenia.

Zioło to uzupełnia ponadto niedobory ważnych witamin i minerałów, a zawartość fitohormonów silnie oddziałuje na reakcje hormonalne zachodzące w organizmie. Wszystko to przekłada się na lepszą jakość życia erotycznego.

Tongkat Ali

Z korzeni tego drzewa rosnącego w Tajlandii otrzymuje się substancję będącą silnym afrodyzjakiem działającym przede wszystkim na mężczyzn. Zwiększa ona apetyt na seks, podnosi wydolność podczas współżycia, wyraźnie wydłuża stosunek, przyspiesza erekcję oraz pozytywnie wpływa na płodność (zwiększając ilość, żywotność i ruchliwość plemników oraz jakość spermy). Wszystko to dzięki zdolności specyfiku do zasilania produkcji testosteronu.

Ashwaganda

Zioło to nazywane jest Indyjskim żeń-szeniem. Wpływa ona na polepszenie płodności i nasila pożądanie, a w dodatku odmładza, łagodzi objawy niepokoju, niweluje stres i zmęczenie. Ashwaganda może być stosowana w skutecznym eliminowaniu problemów z erekcją. Witania ospała od wieków wykorzystywana jest do zwiększania zdolności reprodukcyjnych u panów — poprawia ruchliwość i przedłuża żywotność plemników. To właśnie tego typu silnymi afrodyzjakami partnerzy mogą wyraźnie zwiększyć ochotę na seks. Ashwagandha oddziałuje zarówno na popęd płciowy u kobiet, jak i u mężczyzn.

Żeń-szeń

Żeń szeń

Żeń-szeń znany jest ze swojego zbawiennego wpływu na cały organizm. Przede wszystkim zwiększa poziom sił witalnych. Korzeń ten, zwany wszechlekiem z Dalekiego Wschodu, wyraźnie poprawia samopoczucie i poziom zadowolenia z życia. Ma to niemały wpływ na kwestie łóżkowe — kochankowie mają znacznie większą ochotę na seks, a samo zbliżenie trwa dłużej. U panów znikają problemy z erekcją i mogą oni utrzymać członka w stanie wzwodu przez cały czas potrzebny do zadowolenia partnerki, u pań z kolei występuje wyraźnie wyższe libido i częściej mają one chęć inicjowania zbliżeń intymnych z kochankiem.

Johimbina

Substancja ta pozyskiwana jest z kory afrykańskiego drzewa o nazwie Johimba lekarska. Johimbina należy do grupy alkaloidów pomocnych walce z zaburzeniami erekcji. Związek ten zwiększa też napływ krwi do prącia i poprawia jego unerwienie. Znacząco polepsza to jakość życia seksualnego i wpływa na intensyfikację doznań, zarówno u mężczyzny, jak i kobiety.

Sarsaparilla

To niezwykłe zioło posiada w swoim składzie związki o działaniu zbliżonym do męskiego testosteronu. Niweluje więc problemy z potencją i erekcją, dodaje energii i sprawia, że częściej pojawia się ochota na seks. Sarsaparilla jest jednym z najsilniejszych afrodyzjaków. 

Ziołami wpływającymi na nasilenie produkcji testosteronu u panów są także: nasiona kozieradki pospolitej, różeniec górski i buzdyganek naziemny. Znane są one ze swojego wpływu na podniesienie libido u mężczyzn, lepsze ukrwienie męskich narządów płciowych, a także podniesienie poziomu energii seksualnej. Rośliny te polecane są przede wszystkim mężczyznom, jako doskonałe afrodyzjaki naturalne.
 

Owoce i warzywa o kuszących kształtach

Owoce i warzywa o kuszących kształtach

Jednym z powszechnie znanych afrodyzjaków są truskawki. Pobudza nie tylko ich kształt przypominający końcówkę męskiego członka, ale także wysoka zawartość witaminy C. Jest to związek konieczny do zapewnienia prawidłowego wchłaniania żelaza. Żelazo z kolei zapewnia zwiększony dopływ krwi z tlenem i substancjami odżywczymi do wszystkich komórek, tkanek i narządów. Lepsze ukrwienie członka u panów oraz waginy u partnerek to z kolei intensywniejsze doznania erotyczne. Truskawki, jako afrodyzjaki dla kobiet mocno pobudzą zarówno kochankę, jak i jej partnera.

Banan jest kolejnym owocem polecanym jako afrodyzjak. Jego oczywisty, bardzo łatwo kojarzący się z męskim prąciem kształt bardzo mocno pobudza wyobraźnię. Jest to więc idealny afrodyzjak dla kobiet. Skojarzenia z seksem to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania banan. Owoc ten zawiera bromelinę, enzym wpływający na nasilenie produkcji testosteronu oraz znaczne ilości potasu, który odpowiada za niezachwiany poziom energii, a także witaminy z grupy B, pełniące liczne, ważne funkcje, m.in. wspieranie niezakłóconej pracy układu nerwowego – sterującego pożądaniem i funkcjami seksualnymi.

Innymi owocami o charakterystycznych, intymnych kształtach są: awokado, melon, mango czy papaja. Z warzyw warto sięgnąć po marchew lub szparagi. Wszystkie te naturalne afrodyzjaki nie tylko przypominają swoim kształtem prącie lub pochwę, ale przede wszystkim obfitują w liczne witaminy, minerały i związki aktywne biologicznie, w tym antyoksydanty.

Wartość odżywcza wymienionych warzyw i owoców realnie wpływa na gospodarkę hormonalną i prawidłowość zachodzenia praktycznie wszystkich procesów fizjologicznych. Warunkuje to dobre samopoczucie, a tym samym większe zainteresowaniem erotycznymi figlami z partnerem.

W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć o arbuzie i granacie. Nazywane są one naturalną viagrą. Poleca się przede wszystkim wypicie soku z arbuza zmiksowanego razem ze skórką. Arbuz i granat zawierają znaczne ilości likopenu. Jest to silny przeciwutleniacz, który przede wszystkim poprawia krążenie, a więc zwiększa ukrwienie narządów płciowych. Intensyfikuje to doznania podczas seksu i zwiększa poziom rozkoszy odczuwanej przez kochanków.

Aromatyczne przyprawy

Aromatyczne przyprawy

Rozbudzenie zmysłu zapachu również ma duże znaczenie podczas intymnych igraszek. Para jest wtedy wyraźnie bardziej skora do łóżkowych figli. Wanilia, imbir, cynamon, gałka muszkatołowa, goździki, anyż i lubczyk nie tylko kuszą swoim zapachem, ale są też bogatym źródłem cennych związków. Imbir i lubczyk poprawiają ukrwienie narządów intymnych, a gałka muszkatołowa silnie pobudza pożądanie. Wszystkie te przyprawy warto wykorzystać jako naturalne afrodyzjaki w kuchni.

Ostrygi i inne owoce morza

Ostrygi i inne owoce morza

Ostrygi swoim kształtem przypominają kobiecą waginę, przez co wpływają na wyobraźnię panów. Podobnie mule i inne morskie mięczaki i skorupiaki. Danie to zawiera jednak przede wszystkim znaczne ilości cynku, magnezu, fosforu i potasu. Są to pierwiastki wpływające pozytywnie na zdrowie oraz na zwiększenie poziomu testosteronu we krwi. Odpowiedni poziom tego męskiego androgenu to wyjątkowo wysokie libido, zdolność utrzymania członka w stanie erekcji przez czas potrzebny do zadowolenia partnerki, więcej energii i siły – nie tylko w łóżku, a także nasilenie typowo męskich cech, wzbudzających zachwyt pań. Owoce morza warto zatem przyrządzić ukochanemu na romantyczną kolację będącą jednocześnie grą wstępną.

Sprawdź również inne skuteczne rozwiązania wywołujące pożądanie u płci przeciwnej:
 
Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

1 Komentarz

  1. Dzięki za inspirację, planuję przyrządzić super hot kolację dla mojej dziewczyny 🙂 Zdecydowałem się na ostrygi – nie wiem czy jej zasmakują, lubi owoce morza jednak o ostrygach jeszcze nie wspominała. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Jednak dla bezpieczeństwa postaram się jeszcze o coś bardziej klasycznego. Na pewno będą też truskawki, czekolada i bita śmietana.
    Ale wracając do ostryg – jakie źródło ich nabycia polecacie? Wiem, że dostanę je w makro, ale czy nie lepszy będzie jakiś sklepik rybny? Myślicie, że tam je mogę dostać?

Napisz komentarz