Powiększanie biustu kwasem hialuronowym to obecnie najlepszy sposób na pełniejsze, jędrne piersi, który jest bezpieczniejszy, niż wszczepianie implantów silikonowych. Wynika to przede wszystkim z mniejszego nacięcia, jakie należy wykonać podczas zabiegu i właściwości substancji, jaką jest kwas hialuronowy. Ze względu na naturalne występowanie w organizmie, jest dobrze przyjmowany przez ludzkie ciało i nie wywołuje raczej skutków ubocznych. Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg, dowiedz się na czym polega, jak przebiega i ile kosztuje!

Kompleks małych piersi jest problemem wielu kobiet, niezależnie od wieku. Dlatego też coraz więcej pań poszukuje metod ich powiększenia, decydując się często na dietę, która wpływa na powiększenie biustu oraz wykonywanie ćwiczeń ujędrniających piersi. Na samym wstępie zaznaczmy – są to sposoby mało skuteczne i jeżeli chcesz realnie powiększyć swój biust o kilka rozmiarów, najlepszą alternatywą będzie dla ciebie zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy wydaje się być świetną opcją, dlatego też sprawdźmy, czym się charakteryzuje i jak wpłynie na wygląd twoich piersi.

Na czym polega zabieg powiększania piersi kwasem hialuronowym?

kwas hialuronowy

Zanim przejdziemy do omawiania zabiegu, powiedzmy nieco więcej o kwasie hialuronowym, ponieważ to właśnie on jest tutaj głównym bohaterem. Występuje naturalnie w ludzkim organizmie pod postacią soli sodowej (hialuronianu sodu) – najwięcej znajduje się go w mazi stawowej oraz ciele szklistym oka, jednak zawierają go również płyny ustrojowe, a także tkanka łączna.

Jego najważniejszą właściwością jest wiązanie wody, jednak pełni również wiele innych funkcji:

 • wraz z kolagenem stanowi główny budulec skóry, odpowiadający za jej nawilżenie – niedobory kwasu hialuronowego, które pojawiają się wraz z wiekiem, prowadzą do jej wysuszenia i pojawiania się zmarszczek;
 • jest odpowiedzialny za sprężystość chrząstki stawowej, a jego niedobory prowadzą do zmian zwyrodnieniowych;
 • ma ogromny wpływ na budowę ciałka szklistego oka, współtworząc film łzowy.

Kwas hialuronowy ma więc ogromne znaczenie i jego niedobory prowadzą do licznych, niekorzystnych zmian. Na szczęście możliwe jest dostarczanie go do organizmu z zewnątrz. Ze względu na swoją naturalność, jest wykorzystywany w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i pozwala na skuteczną poprawę wyglądu.

Kwas hialuronowy umożliwia modelowanie sylwetki, eliminowanie zmarszczek, podnoszenie owalu twarzy, ujędrnianie i rewitalizację skóry, wypełnianie i powiększanie ust, a nawet korygowanie nosa. Jest również składnikiem wielu kosmetyków, ponieważ pozwala zadbać o estetykę skóry twarzy i całego ciała nawet w warunkach domowych.

Powiększenie biustu kwasem hialuronowym jest dzisiaj najlepszą alternatywą dla wszczepiania silikonowych implantów. To metoda o wiele bezpieczniejsza z dwóch powodów – po pierwsze, do jego zaaplikowania wystarczy o wiele mniejsze nacięcie. Po drugie, ze względu na swoją naturalność i tolerancję organizmu, nie prowadzi do wystąpienia skutków ubocznych – dlatego też jest tak chętnie wybierany przez kobiety, które pragną powiększyć i ujędrnić swoje piersi.

Jak wygląda zabieg powiększania biustu kwasem hialuronowym?

Jak wygląda zabieg powiększania biustu kwasem hialuronowym

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym jest mało inwazyjne, czym różni się od metod operacyjnych. Umożliwia zarówno uzyskanie efektu ujędrnienia biustu, jak również jego podniesienia czy powiększenia. Daje natychmiastowy efekt i sprawdzi się w przypadku małych piersi, wywołując minimum dolegliwości.

W zależności od efektu, jaki chce uzyskać pacjentka, zabieg z udziałem kwasu hialuronowego może mieć różny przebieg.:

 • W celu poprawienia konturu biustu, wstrzykiwany jest specjalny żel – między gruczoł piersiowy a ścianę klatki piersiowej. W tym wypadku nie ma konieczności nacinania ciała skalpelem, a zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym i nie trwa długo – zwykle około pół godziny.
 • Powiększanie biustu kwasem hialuronowym przebiega nieco inaczej – w jego wypadku niezbędne okazuje się nacięcie piersi skalpelem, co również wykonywane jest przy znieczuleniu miejscowym. Jest ono o wiele mniejsze niż w przypadku operacyjnego wszczepiania implantów silikonowych – ma zaledwie 2-3 milimetry i jest niewidoczne. Lekarz wprowadza przez nie tzw. kaniule, które umożliwiają precyzyjne zaaplikowanie żelu z kwasem hialuronowym. Następnie pierś jest rozmasowana w taki sposób, aby preparat został w odpowiedni sposób rozprowadzony i by biust pacjentki był kształtny. Dzięki temu nie będą również zauważalne jakiekolwiek różnice w dotyku, np. w postaci grudek żelu, znajdujących się pod skórą.
  Zabieg powiększania biustu kwasem hialuronowym trwa około 40 minut i nie wymaga hospitalizacji. Pacjentka może wrócić do swojego normalnego trybu życia, nie odczuwając większego dyskomfortu.
 Dzięki  metodzie wykorzystującej kwas hialuronowy możesz powiększyć swoje piersi o 1-2 rozmiary, uzyskując estetyczny efekt i pozbywając się problemu małego biustu.

Przygotowanie do zabiegu powiększania piersi kwasem hialuronowym

Przygotowanie do zabiegu powiększania piersi kwasem hialuronowym

Powiększenie piersi jest – jak już wspomnieliśmy – zabiegiem bezpiecznym, jednak wymaga konsultacji lekarskiej. Specjalista przeprowadza wywiad z pacjentką, którego celem jest:

 • zapoznanie się ze stanem zdrowia kobiety i tego, czy nie występują jakiekolwiek przeciwwskazania związane z powiększaniem biustu kwasem hialuronowym;
 • zapoznanie pacjentki z przebiegiem zabiegu, jego konsekwencjami i wytycznymi, do jakich powinna się ona stosować już po aplikacji kwasu hialuronowego;
 • poznanie potrzeb pacjentki, a także ocenienie stanu biustu, co pozwoli uzyskać najlepszy możliwy efekt.

Choć kwas hialuronowy zwykle nie wywołuje uczuleń, niekiedy niezbędne okazuje się przeprowadzenie badań – USG piersi, a także krzepliwości krwi. Dzięki temu masz pewność, że powiększanie biustu kwasem hialuronowym będzie bezpieczne, a dodatkowo nie pojawią się problemy, np. podczas wykonywania nacięcia. W sytuacji, gdy lekarz podejrzewa choroby autoimmunologiczne, wykonuje się także badania laboratoryjne.

Istnieją również pewne przeciwwskazania, w wyniku których nie można przeprowadzić zabiegu powiększania biustu. Do tych najważniejszych zaliczamy:

 • ciążę i karmienie piersią;
 • infekcje i zmiany ropne skóry;
 • nowotwory;
 • choroby autoimmunologiczne.
Powiększanie piersi odradza się kobietom po 50. roku życia– zwłaszcza tym, które często poddawały się badaniom mammograficznym oraz USG.

Po zabiegu powiększania piersi – rekonwalescencja i możliwe skutki uboczne

Po zabiegu powiększania piersi

Dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej, opartej na zabiegach z zastosowaniem kwasu hialuronowego rekonwalescencja po zabiegu nie jest bolesna i trwa maksymalnie 3 dni. Zwykle pacjentka może szybko wrócić do swoich codziennych zajęć, bez jakichkolwiek dolegliwości.

Niewskazane są jedynie:

 • korzystanie z saun i gorące kąpiele;
 • nadmierny wysiłek fizyczny;
 • uciskanie piersi, również w nocy, dlatego też niezalecane jest spanie na brzuchu.

O wszelkich kwestiach związanych z postępowaniem po zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego poinformuje cię specjalista. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedziała co robić, a czego unikać – to dodatkowy atut tego rozwiązania, który pozwoli ci bezpiecznie przejść przez okres rekonwalescencji.

Jak wspomnieliśmy, w większości przypadków po przeprowadzeniu zabiegu nie występują jakiekolwiek dolegliwości bólowe, a jedynym utrudnieniem może być niewielkie zasinienie, które jednak znika po tygodniu.

Nie trzeba obawiać się również występowania podskórnych grudek, które rozpuszczają się samoistnie – tylko w sporadycznych przypadkach ich usunięcie wymaga użycia specjalnego enzymu, który również wstrzykuje specjalista.

Poznaj również inne metody powiększenia piersi:

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jak długo utrzymuje się efekt

Powiększanie biustu tą metodą nie jest na całe życie – po kilkunastu miesiącach należy powtórzyć zabieg, ponieważ kwas hialuronowy stopniowo się wchłania. Na szczęście podtrzymanie efektu dużych piersi nie jest skomplikowane i wystarczy jedynie uzupełnić wypełnienie, poprzez ponowne wstrzyknięcie niedużej dawki preparatu.

Zalety powiększania piersi kwasem hialuronowym

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym to metoda nowoczesna, której najważniejszą zaletą jest doskonały efekt – dzięki zabiegowi możesz poprawić kształt swoich piersi, podnieść je, a także zmienić ich rozmiar. Masz przy tym pewność, że będą one wyglądać naturalnie, a do tego pozostaną jędrne i przyjemne w dotyku przez długi czas.

Bardzo istotną zaletą zabiegu jest również jego bezpieczeństwo – nie wymaga bowiem narkozy i konieczności przechodzenia długiej, bolesnej rekonwalescencji, która ma miejsce wtedy, gdy zdecydujesz się na powiększenie biustu przy użyciu implantów silikonowych. Kwas hialuronowy jest mało inwazyjny i nie wywołuje skutków ubocznych, dlatego też na jego aplikację skusić się może zdecydowana większość kobiet.

Do zalet zaliczyć możemy również długość zabiegu, która nie przekracza godziny i możliwość powrotu do swoich codziennych zajęć bezpośrednio po jego przeprowadzeniu. Wszystko to sprawia, że powiększanie biustu kwasem hialuronowym cieszy się tak dużym zainteresowaniem współczesnych kobiet, umożliwiając im spełnienie marzeń o dużych, jędrnych piersiach.

wady i zalety powiększania piersi kwasem hialuronowym

Wady powiększania biustu kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy ma jedną podstawową wadę – nie daje trwałego efektu, dlatego też odradzany jest kobietom, które pragną powiększyć swoje piersi na stałe. Będziesz mogła cieszyć się większym rozmiarem biustu przez około 13-18 miesięcy – po tym okresie niezbędne okaże się zaaplikowanie dodatkowej dawki preparatu.

Kwas hialuronowy tworzy także czasem grudki, które należy rozmasować. Bywa, że po pewnym czasie może się także przemieszczać w inne miejsca. Rozpuszczenie kwasu wymaga zastosowania hialuronidazy. Ten zabieg jest już o wiele bardziej bolesny.

Ile kosztuje powiększanie piersi kwasem hialuronowym?

Ile kosztuje powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Powiększanie biustu przy użyciu kwasu hialuronowego nie jest tak kosztowne, jak w przypadku implantów, choć oczywiście cena zależy od tego, jaki efekt zechcesz uzyskać: 

 • W przypadku skorygowania kształtu, podniesienia piersi albo ich nieznacznego powiększenia, zapłacisz około 3 tysięcy złotych – wstrzykiwany jest w takiej sytuacji kwas hialuronowy w ilości około 10 ml (po 5 ml na każdą pierś).
 • Nieco droższe jest powiększanie biustu np. o 2 rozmiary – wtedy konieczna jest aplikacja 10 ml kwasu hialuronowego w każdą pierś. Koszt, jaki poniesiesz, to około 6 tysięcy złotych.

Oczywiście należy pamiętać, że są to ceny orientacyjne – każdy gabinet, specjalizujący się w medycynie estetycznej, może posiadać inną ofertę, dlatego też przed zapisaniem się na zabieg, warto dokładnie przeanalizować i porównać cenniki. Co więcej, koszt ten będziesz musiała ponosić co rok lub dwa, jeśli zdecydujesz się na utrzymanie efektu.

Czy istnieje tańszy i mniej inwazyjny sposób na  na powiększenie piersi? Sprawdź ProPreast Plus formułę wpływającą na rozmiar biustu, która daje trwałe efekty:

Efekty zabiegu. Czy warto?

Efekty zabiegu. Czy warto

Jeżeli chcesz powiększyć swoje piersi albo zadbać o to, aby były one większe, jędrniejsze i bardziej kształtne – warto rozważyć kwas hialuronowy. Pozwoli ci on uzyskać dowolny efekt, niezależnie od tego, jaki rozmiar ma twój biust, jaki jest jego stan. Ze względu na swoją naturalność, kwas hialuronowy stanowi doskonałą alternatywę dla operacyjnych zabiegów powiększania piersi i jest o wiele bezpieczniejszy.

Dzięki zabiegowi z użyciem kwasu hialuronowego:

 • powiększysz swoje piersi o 1-2 rozmiary;
 • sprawisz, że twój biust będzie jędrny, pełny i miły w dotyku;
 • unikniesz większości skutków ubocznych oraz bolesnej rekonwalescencji;
 • będziesz mogła pozbyć się kompleksu małych piersi i tym samym zyskać większą pewność siebie w codziennym życiu.
Pamiętaj jednak, że decydując się na to rozwiązanie, musisz liczyć się z koniecznością ponownego wstrzyknięcia kwasu hialuronowego – to dodatkowy koszt, na który powinnaś być przygotowana!
Autor

Poruszamy kontrowersyjne, intymne i wstydliwe tematy. Publikujemy treści traktujące o problemach fizycznych, psychicznych i defektach urodowych. Z nami pozbędziesz się największych kompleksów.

Napisz komentarz